У Західній Україні все більше людей гине від грипу
На Тернопільщині вже дев'ятеро, на Івано-Франківщині – тринадцятеро, на Львівщині - четверо. Це кількість людей, що померли після грипу. Хворих постійно більшає: їх уже тисячі. Медики вважають, що люди гинуть від вірусної пневмонії. Про свинячий грип казати ж зарано. Та цілковитої впевненості немає.
Грип косить Західну Україну. Ще вчора медики казали, що на Тернопільщині від невідомого штаму померло семеро осіб. А сьогодні, за офіційними підрахунками, вже дев'ятеро. В обласному центрі оголосили карантин у вищих навчальних закладах. Постійно більшає і хворих. З діагнозом вірусна пневмонія лікарі шпиталювали шістдесят тисяч місцевих мешканців.
Богдан Ониськів, керівник управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА: "Ми бачимо ріст поступлення хворих з позалікарняними пневмоніями. Тому за якусь стабілізацію я не маю права говорити".
Водночас у Львівській області тільки за останній тиждень від ускладнень грипу померли четверо осіб, в Івано-Франківській – тринадцятеро. Що люди стовідсотково не хворіли на свинячу недугу - в Міністерстві охорони здоров'я не впевнені. Виявити штам H1N1 можуть тільки у спеціалізованій лабораторії в Лондоні. На дослідження потрібно десять днів.
Василь Князевич, міністр охорони здоров'я України: "Попередній діагноз - це вірусна пневмонія. Експрес-тест на предмет захворювання каліфорнійським грипом не підтверджується".
Міжнародна спільнота переконана, що масові спалахи свинячого грипу в Україні - тільки справа часу. Представники Дитячого фонду ООН уже радять посилювати епідеміологічний контроль і додатково обладнувати відділи інтенсивної терапії лікарень. Експерти називають кілька причин спалаху грипу. Серед них – різке похолодання на Галичині й українські заробітчани, що привезли недугу з Європи.
Василь Князевич, міністр охорони здоров'я України: "Поріг захворюваності починає підніматися в західних областях. Там починається легкий перебіг, а на другий день - пневмонія. І стан одразу дуже важкий".
Медики й раніше повідомляли, що епідемії грипу слід чекати на початку листопада. Цього сезону українцям псуватимуть здоров'я три нові штами вірусу. Основні симптоми недуги – біль у голові, м'язах, гарячка, кашель, ангіна, інколи нудота й діарея.
Олександр Біловіл, головний державний санітарний лікар України: "Можуть бути різні ускладнення, особливо центральної нервової системи. І імунологія, і серцево-судинна система".
Нові штами грипу небезпечні, бо українці не мають проти них імунітету. Саме тому медики наполягають на щепленнях.
Марина Крапивнер, лікар-терапевт: "Прививаться от единого штамма вируса невозможно, поэтому существует единая вакцинация, которая содержит все три типа возбудителя вида, это два возбудителя штамма А и один – грипп Б".
Якщо вакцинувати немає змоги, лікарі радять загартовуватися, вживати вітаміни й уникати людних місць та контактів з хворими.
Дмитро Ільчук, Марина Борисполець, Олена Ткаченко, НТН.
-
23.02.2022, 23:49