На Луганщині протестують проти нелегальних копанок
Розбита дорога, потріскані будинки та пил від великовантажної техніки, який осідає на городину. Все це набридло мешканцям Вахрушевого, що на Луганщині, і вони пішли проти незаконної копанки. Кілька днів тому влаштували стихійну акцію. Чиновники люд вислухали та пообіцяли допомогти. Натомість згодом приїхали молодики і пригрозили розібратися з кожним, хто виступатиме проти нелегалів.
Микола вже не перший рік на пенсії. Каже: 900 гривень, які отримує, змушений ділити на всю родину, бо ніхто з близьких не працює. У Вахрушевому зачинили всі шахти, а нових робочих місць немає. Тож чоловік щоранку їде до незаконних копанок. Звідти везуть вугілля. Воно потроху випадає з машин - пенсіонер збирає горючу породу та продає. Править сім гривень за відро.
Микола Іванов, пенсіонер:
- Антрацит такой хороший, крепкий.
- А покажите?
- Да он откиньте угол. Такой хороший, этот не рассыпается.
Вантажівки, що везуть вугілля з підпільних шахт у Вахрушевому, геть розбили автошляхи. Від двигтіння тріскаються та валяться житлові будинки. Накоїв транспорт лиха й на залізниці.
Ірина Прокопенко, чергова залізничного переїзду:
- Вот это все побили машины, которые грузовые тяжеловесные. Особенно с углем побито-разбито. Трактор с платформой проехал и рельсы были повреждены, и шпалы.
Люди вирішили боротися з сусідством нелегалів. Днями вийшли пікетувати. Чиновники протестувальників вислухали й пообіцяли допомогти. Натомість, уже наступного дня сюди завітали власники копанок і пригрозили розібратися з кожним невдоволеним.
Ірина Прокопенко, чергова залізничного переїзду:
- Вы ж знаете, над каждым есть какой-то хозяин. И у каждого есть крыша. Люди пытались снимать на телевиденье. Но там их предупредили, и там уже никто не снимает и туда не сунется.
Сама нелегальна копанка в полі. Угледівши камери, вуглярі припиняють всі роботи і наче розчиняються. Вряди-годи видно лише голови. Місцеві кажуть - як телебачення поїде, підпільники працюватимуть далі. Місцеві чиновники про незаконне видобування знають, проте лише розводять руками.
Галина Кравцова, Краснокутський селищний голова:
- Я тільки можу подзвонити у відповідні органи: - Будь ласка, я ставлю вас до відома. Приїжджайте туди. І я зараз приїду, якщо знайду на чому.
Правоохоронці ж з копанками борються хіба що на папері. Цього разу з нелегальними шахтами обіцяють розібратися у прокуратурі.
Андрій Мазалов, прокурор Антрацитівського району:
- О том, что там проводились работы, я узнал час назад. Будут проверяться все версии, допрашиваться свидетели. И если там будут замешаны правоохранительные органы, будет проводится комплексная проверка, и в случае подтверждения фактов виновные будут наказаны.
За фактом незаконного видобування розпочали кримінальне провадження. Правоохоронці обіцяють знайти й тих молодиків, які погрожували місцевим мешканцям розправою. Та що винних покарають - надії майже немає: дотепер на Луганщині суд не покарав жодного нелегального копача.
-
23.02.2022, 23:49