Корумповане керівництво тероризує сумський "Беркут"
Розплата за корупційний скандал. Сумських беркутівців, що рік тому поскаржилися до прокуратури на побори командира, знову пригноблюють. Третину підрозділу звільнили одразу. І лише 4-ом бійцям вдалося поновитися на службі через суд. Нині проти них продовжуються репресії - заявили рядові міліціянти.
Ані дня без догани: таким гаслом керуються командири сумського беркуту - кажуть рядові бійці. І зазвичай карають тих, хто не побоявся рік тому звернутися до прокуратури.
Дмитро Дорошенко, співробітник Беркуту:
- Именно те люди наказаны и постоянно наказываются, те, которые указали на коррупционные действия в подразделении. Все эти выговора, которые выдаються нашим работникам, они все безосновательны и незаконны, абсолютно незаконны.
Дмитро знову вирішив не миритися з несправедливістю - оскаржує догану та стягнення третини премії в суді.
Дмитро Дорошенко, співробітник Беркуту:
- До этого за весь мой период службы ни одного выговора, ни одного предупреждения - устного, ни письменного, в суд сегодня я отнес все свои грамоты, которые у меня были.
Служителі Феміди також не виявили ані порушень у роботі беркутівця, ані підстав для догани.
- Суд постановив: адміністративний позов Дорошенка Дмитра Сергійовича до роти особливого призначення Беркут про скасування наказів задовольнити.
Таких позовів від беркутівців вже 6, поступово додаються нові. Втім, радість перемоги у хлопців недовга - телефоном їх сповіщають, що колегу щойно звільнили.
В'ячеслав Голуб, співробітник Беркуту:
- Мій заступник, обираєма особа в нашій профспілковій організації, Анатолій, був сьогодні звільнений також без рішення профспілкової організації. Йому погрожували звільненням і його сьогодні звільнили.
В'ячеслав розповідає: новий командир Беркуту тепер часто їм дорікає за роботу, причому завжди вимагає йти зі служби. Інакше каже - доведеться це зробити примусово, через догани.
В'ячеслав Драновський, командир сумського Беркуту:
- Значит, администрация вправе тебя уволить за следующее правонарушение. А следующее правонарушение, оно долго не заставит себя ждать. Можешь мне поверить. Понимаешь? Поэтому я даю тебе шанс. Ты можешь сейчас найти себе место и перевестись по-добру - по-здорову, если нет, значит, я тебе обещаю, что ты будешь уволен.
В управлінні МВС до таких погроз поставилися спокійно. Кажуть, такі реалії служби.
Ельвіра Біганова, керівник відділу УМВС України в Сумській області:
- Ні про яку помсту з боку керівництва тут не може й бути мови. В міліції все регламентується наказами та службовою субординацією. Якщо тобі поставлено завдання - ти зобов'язаний його виконати, не виконав - отримуй покарання, навіть до звільнення з внутрішніх справ.
18-ро нескорених беркутівців утворили власну профспілку і намагаються всі негаразди тепер вирішувати через суд. Та порозуміння з обласним керівництвом міліції все одно немає.
Віктор Козицький, керівник УМВС у Сумській області:
- У нас зачастую суд не может знать всех нюансов милицейской, скажем, деятельности, и то, что мы считаем, подрыв даже не то, что авторитета, а подрыв боеготовности, тем более такого подразделения, как Беркут, суд считает, что можно таким людям работать в Беркуте, мое мнение - допустим, нельзя.
Наче боротьба з вітряками - протистояння рядових міліціянтів з власним керівництвом. Хлопці бажають просто працювати, але доводиться готуватися до війни.
В'ячеслав Голуб, співробітник Беркуту:
- В нас це іншого виходу немає, довіряти більше нікому.