Залежність від мобільного - данина часу чи хвороба?
Мобільні наркомани - вони не розлучаються зі своїми телефонами. Психіатри б'ють на сполох - світ вразила епідемія нової хвороби. Недуга навіть має назву - номофобія, тобто панічний страх залишитися без зв'язку.
Столичне метро. Ледь не кожен десятий тут пильно вдивляється в екран електронного пристрою. Таку картину можна побачити й десь у черзі, в кав'ярні чи на вулиці. Молодь зізнається: марнує на розваги в телефоні багато часу.
- Половину дня. Тобто, як усі. Насамперед, мобліьний - це вже не тільки для зв'язку, а люди в нього вже дивляться, мабуть, весь день. Люди в ньому живуть.
Адже мобільний телефон - це і фотоапарат, відеокамера, ігровий додаток, навіть книжка. Нині годі уявити, як раніше люди давали раду без нього. Та пристрасть до ґаджета - небезпечна. Про це говорять офтальмологи.
Дмитро Чурюмов, лікар-офтальмолог:
- Перенавантаження, воно може чинити певний вплив на зорову систему і, насамперед, це збільшення ризику прогресування короткозорості.
Окрім того, охочі до мобільних можуть поплатитися і психічним здоров'ям. Стільникового можна загубити чи то просто забути вдома. І в такій ситуації багато людей відчувають тривогу й навіть паніку.
- Без телефона як без рук. Я навіть не знаю, що я буду без нього робити.
Тетяна Подольська, психолог:
- Мы понимаем, что от этого маленького устройства все зависит. Если оно есть у меня в руках, я могу посмотреть новости, я могу посмотреть погоду, могу вызвать скорую помощь. Мы во многом считаем, что контролируем ситуацию, благодаря этому маленькому устройству. Но это всего лишь иллюзия контроля на самом деле.
Страх, коли немає мобільного, науковці вважають хворобою. І назву їй вигадали - номофобія. Лікарі прирівнюють цю залежність до наркоманії й алкоголізму.
- Дуже багато людей майже кожні п'ять хвилин дивляться на екран мобільного телефона. Іноді буває таке, що ти просто спілкуєшся з людиною, а вона тебе не чує. Просто грає в щось там, не знаю.
Утім, є люди, які добровільно відмовляються від вигод цивілізації. Богдан принципово не користується мобільним. Хтось вважає його диваком. Та він сам почувається людиною, не зв'язаною ланцюгами сучасних технологій.
Богдан, мешканець м. Києва:
- Больше свободного времени. Интернет-сеть, соцсеть и всему этому прочему занимает очень много времени. Люди просто забывают, как наслаждатся жизнью на улице.