Польща лікує поранених Майдану
Десятки поранених майданівців лікують у шпиталях за кордоном. Польща одна з перших європейських країн запропонувала допомогу постраждалим. Щодня медики оперують тяжко недужих українських пацієнтів. Тих, чий стан легший, оздоровлюють.
Шпиталь Підкарпатського воєводства - як наш обласний - у ньому дев'ятеро постраждалих. Усі - зі Львівщини.
Вікторія Балицька, кореспондентка:
- Польські шпиталі для десятків поранених стали не лише місцем якісного лікування, але й осередком безпеки. Зараз майданівцям, які тут перебувають, вже ніщо не загрожує, проте більшість відмовляється від спілкування із журналістами.
З-поміж пацієнтів говіркий лише Роман Тітик. У нього поранена нога. 18-го лютого хлопець із близьким приятелем охороняв барикаду на Інститутській. Друга застрелили в нього перед очима.
Роман Тітик, постраждалий:
- Ну, і потім я впав. Удару не було, ніякого болю не було, просто вдарило і чую, що нога не чує. Права нога почуття втратила.
Роман цілими днями прокручує в голові ті страшні події - намагається збагнути, чому загинуло стільки людей. Каже, серед майданівців були дивні типи, які наче заманювали в пастку.
Роман Тітик, постраждалий:
- Ну бачив там хлопців там декілька, вони все махали рукою, і ми казали - відходіть, бо нема нікого, нас мало. А вони все махали рукою - ходіть за нами, ходіть за нами, ходіть за нами. Там один такий був повністю в цьому, в чорному екіпіруванні. А потім я не його бачив, бачив подібну людину ту во, коли берут відступав - між ними тоже була така людина.
До Романа з України приїхав друг Степан. Проте підтримує морально всіх поранених.
Степан Осімницький, приятель постраждалого:
- Спілкувалися ми з одним хлопакою, який, коло якого розірвалися дві гранати шумові, власне, хлопець втратив, я бачу, він навіть рухається якось так, координація в нього трошки слабенька, і заїкається.
З українцями працюють психологи й духівництво. Проте першочерговим поки що є лікування вогнепальних ран. Лише в цьому шпиталі - троє тяжко-хворих, чиє життя ще під загрозою.
Кшиштоф Поплавські, заступник керівника шпиталю:
- Є один пацієнт, лікування й реабілітація якого будуть дуже тривалі. У нього ампутоване ліве передпліччя та пальці правої руки. Доведеться його консультувати в центрі реімплантації.
Стан більшості поранених вже ліпший. Зокрема й душевний.
Кшиштоф Поплавські, заступник керівника шпиталю:
- Вони весь час дивляться по телевізору українські новини. І завдяки тому, що бачать продовж останніх кількох днів, їхній психологічний стан суттєво поліпшився. Вони переконалися, що та їхня жертва мала сенс.
А ось це - міський шпиталь Перемишля. Тут лікується троє майданівців.
- Штани підшиваю собі, бо задовгі. Треба нормально виглядати, а як же!
У Богдана через плече куля пройшла навиліт. Каже, тутешні містяни приносять навіть голубці, бо вважають їх улюбленою стравою українців.
Богдан Верхуляк, постраждалий:
- Лічат нормально, дуже доборе. Файно всьо. Хороша лікарня, тілько нам тре повчитися.
Олександр Бачек, почесний консул України в Перемишлі:
- Опіка є дуже добра, рятують тих людей. Крім того, багато людей приходить відвідати постраждалих, приносять фрукти, овочі, страви та інші потрібні речі.
Українські пацієнти будуть у польських шпиталях до цілковитого одужання.