В Ужгороді подали до суду на малолітніх дітей
На лаву підсудних у чотири роки. В Ужгороді почався судовий процес, відповідачами в якому є двоє малолітніх дітей. Правники наголошують - це безпрецедентний випадок в історії судочинства. Тож у чому справа?
У цьому гуртожитку Ганна з чоловіком оселилися майже 10 років тому. На місці нинішніх кімнат був коридор та закрита студентська їдальня. Керівництво навчального закладу тоді запропонувало людям узяти цю територію і самим збудувати собі кімнати. Коли все було готове, люди отримали ордери та прописки.
Ганна Батрин, мати:
- Приїхали ми сюди за 100 км, ми не місцеві. Тут народилися наші діти, ми поселилися, зробили ремонт. Все робили як для себе.
Проте гуртожитська ідилія тривала недовго. У закладі змінився власник. Перша ж комісія з Києва виявила кілька родин, які не мають стосунку до ВИШу. Тож вирішили їх виселити. Так і з'явився судовИй позов. Проте він складений так, що відповідачами стали... двоє дітей! Чотирьох та восьми років! Головна їхня провина - малюки мають борг у 4 тисячі гривень. До того ж вони самовільно провели перепланування.
Євген Соломін, кореспондент:
- Ось ці вікна в гуртожитку, за даними власників, зробила - увага! - чотири річна дитина. А ці балконні двері встановили професіонали. Так от до таких професіоналів і власників гуртожитку питань немає, а проти дітей позиваються у суді.
Максим показує ті злощасні двері, які він начебто перепланував та вставив.
- Ось це двері, вони ось так відчиняються та так зичмняються. А стіни зелені і розові.
Як то робила на той час п'ятирічна дитина - нікого не цікавить. Проте саме хлопчик разом із родиною має звідси виселитися. Нинішнє керівництво закладу переконує, що з гуртожитку мають виселитися одні діти, аби туди могли вселитися інші.
Лариса Павлюк, директор Ужгородського торгівельно-економічного коледжу:
- Я прекрасно розумію сім'ї, але я є виконавець, в мене є студенти, тоже неповнолітні. Треба виходити і приймати рішення. Все має бути за законодавством.
Між тим безпрецедентне судове засідання над дітьми не встигло розпочатись, як його перенесли. Бо не з'явилися представники ВИШу. Між тим скандальний процес уже зацікавив прокуратуру.
Олеся Мохоч, керівник відділу прокуратури Закарпатської області:
- Ми вивчаємо питання, і у разі встановлення достатніх підстав прокурором буде здійснено заходи представницького характеру, шляхом вступу у судовий розгляд щодо даної справи.
А захист планує долучити до процесу і міжнародних правозахисників, і уповноваженого Президента з прав дітей. Аби неповнолітніх хлопчиків не судили, бо це не лише за межами глузду, а й закону.