На Киевщине пытаются спасти заповедную зону
Предотвратить экологическую катастрофу. Уже не первый год жители села в Киевской области пытаются самостоятельно остановить добычу песка в заповедной зоне реки Десны. Почему каждый раз предпринимателям удается избежать ответственности?
Почти 3 года жителям села Новоселки приходится граничить с шумными соседями - предприниматели добывают песок из устья реки Десны. Несколько раз люди пытались самостоятельно прекратить грохот машин и обращались в милицию. Но через некоторое время работы возобновляли.
- Літом по дорозі проїхать тут нельзя. Оттакі ухабини от таких здоровенних машин.
- Позасипали ті кучки щебньом і все. Подивіться, як машин ходять. Там уже все, схил. Відповідно, дамба уходить.
Возмущенные жители говорят - от круглосуточного курсирования грузовиков не только рассыпается защитная дамба, но и трескаются стены в домах. Еще весной этого года крестьяне добились встречи с предпринимателями, но незаконную деятельность прекратить не смогли.
Ирина, общественный активист:
- Пікет визвав власників цього піску, приїхали представники і Собі, і Візіо, і почали лякати, що у них все законно і ми порушуємо їх права як підприємців. Я як будівельник за фахом можу сказати, що папери не являються підставою для робіт, яку вони почали проводити.
Женщина утверждает - бизнесмены не только нарушают общественный покой, но и уничтожают заповедные земли.
Ирина, общественный активист:
- Це місце являється, внесено в кадастр як заповідна зона "Дуби княгині Ольги". Луг є заливним, він заливається, тому усіляка господарська діяльність, не кажучи уже про складування або якісь насип сміття будівельного, не являється дозволом.
По словам активистов, у предпринимателей есть разрешения на работы, но они должны наводить порядок в устье Десны. А не намывать сотни тонн песка на продажу.
Игорь Мирошниченко, общественный активист:
- Під прикриттям днопоглиблення і берегоукріплення відбувається промисловий видобуток піску. Пісок, який здобувається, можна вивозити, але його не можна складувати. Його треба вивозити баржами, які мають бути присутні. Але це дуже дороги спосіб.
Правозащитники взялись помочь жителям и тщательно проверили предоставленные документы.
Дарья Маевская, правозащитница:
- Управління земельних ресурсів сказало, що земельні ділянки тов. Соббі не відводились ні на праві власності, ні на праві користування. Тому складування піска здійснюється незаконно, і земля використовується не за цільовим призначенням.
Но у представителей одной из двух фирм другое видение.
Елена Мозговая, представительница общества Собби:
- Певні порушення були усунені, і на сьогоднішній день повністю вся наша діяльність - вона є законною і відповідає тим нормам закону, які вимагає вчинення тих чи інших дій. У нас є договір аренди, який дає нам право складувати пісок на земельних ділянках. Ці документи також надавали для ознайомлення.
Отрицают бизнесмены и тот факт, что грузовики возят песок круглосуточно.
Елена Мозговая, представительница общества Собби:
- У нас є графік. Це навіть з 9 до 6, а в темний час доби навіть, якщо я не помиляюсь, до 4. Що стосується дороги, пошкодження, то кожного року тов. Соббі здійснює відповідний ремонт.
Чтобы добиться правды, активисты вызвали милицию. На месте происшествия милиция составила протокол и обязала предпринимателей в ближайшее время предоставить все документы о законности бизнеса.
Виталия Грохольская, сотрудница отдела ГУ милиции в Киевской области:
- Очільник міліції Київської області зустрічався з громадськістю, де піднімалося це питання незаконного перевезення та видобування піску, і це питання Вадим Троян взяв під особистий контроль.