Нагадати пароль | Реєстрація
Середа, 7 травня 2025
Найкращі детективи світу

Новини каналу Прес-центр

Вибрати дату
RSS

Захистимо дітей разом. Поради від Олексія Стеценка

24 липня 2012, 16:17
Захистимо дітей разом. Поради від Олексія Стеценка

Примушує задуматися ціла серія кричущих випадків насильства та недбалості по відношенню до дітей. В Одесі мати закрила чотирьох голодних малюків самих у квартирі на кілька днів, в Луганську дівчинку поїли пивом, а в Донецьку мати жорстоко понівечила доньці обличчя. Але в усі випадках є позитивний момент - кожен раз дітей вдалося врятувати від фатальних наслідків завдяки тим, хто втрутився в ситуацію. В Одесі - бабуся, в Луганську - працівниці та відвідувачі бару, в Донецьку - сусіди. Виходячи з цього є декілька порад людям, які зіткнулися з подібною проблемою.

1. Якщо на ваших очах по відношенню до дитини застосовують насильство або схиляють його до небезпечних дій, звичайно ж, потрібно втрутитися - але так, щоб не нашкодити. Перш за все необхідно постаратися швидко і правильно оцінити ситуацію: зрозуміти ступінь загрози для малюка. Якщо Вам здається, що вона висока - варто діяти одразу. Спробувати заручитися підтримкою адекватних оточуючих і зупинити те, що відбувається. Навіть якщо потім виявиться, що все не настільки страшно - потім завжди можна вибачитися за свою надмірну активність. Але тут краще "перепильнувати". Адже якщо все і справді було серйозно - ви можете запобігти нещастю. У випадку дуже вже агресивного спротиву дорослого і без відчутної підтримки потрібно бути обережнішим. Відразу викликайте міліцію і пильнуйте за дитиною, доки не прибуде міліція.

2. Якщо загроза не настільки очевидна, але все ж таки, на Вашу думку, вона існує - не слід поспішати. Спробуйте оцінити зі сторони, чи знайома дитина з дорослим агресором. Якщо ні - і тут потрібно діяти радикально, щоб захистити дитя від чужинця. Як правило, в таких випадках зловмисника можна легко налякати самою увагою з боку сторонніх людей. Так що не полінуйтеся запитати у малюка, чи знає він цього дядька (або тітку - вони теж бувають нехорошими). А коли старший товариш, схожий на родича дитини і він його, так щоб зовсім, не вбиває, а просто, скажімо, грубо звертається - краще активно не втручатися. Зауваження зробити можна, але дієвим методом буде, знову ж таки, міліція. Після приїзду опергрупи або приходу дільничного "злими" батьками займеться відділ у справах дітей.

3. У кожному з випадків варто пам'ятати, що не можна "мінятися місцями у справі" зі зловмисником - їм, ні в якому разі, не повинні стати Ви, завдавши невиправданий шкоди життю або здоров'ю агресора. Застосовувати до нього силу можна тільки у випадку дуже явної небезпеки для постраждалої дитини. Пам'ятайте: на місці подій ступінь небезпеки оцінюєте Ви (і дуже швидко), а під час суду і слідства це вже роблять слідчі, прокурори і судді, а їх критерії можуть істотно відрізнятися від Ваших. Особливо небезпечно демонструвати "геройство" самому, якщо перед цим Ви вживали (навіть трохи) алкогольні напої - це потім використають проти Вас. Отже, телефон міліції - 102, а все інше - за ситуацією. "Залізне правило" тільки одне - ні в якому разі не можна залишатися байдужим і лишатися осторонь!

Серіал "«Прикордонники»"
Серіал "«Прикордонники»"

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.