Захистимо дітей разом. Поради від Олексія Стеценка
Примушує задуматися ціла серія кричущих випадків насильства та недбалості по відношенню до дітей. В Одесі мати закрила чотирьох голодних малюків самих у квартирі на кілька днів, в Луганську дівчинку поїли пивом, а в Донецьку мати жорстоко понівечила доньці обличчя. Але в усі випадках є позитивний момент - кожен раз дітей вдалося врятувати від фатальних наслідків завдяки тим, хто втрутився в ситуацію. В Одесі - бабуся, в Луганську - працівниці та відвідувачі бару, в Донецьку - сусіди. Виходячи з цього є декілька порад людям, які зіткнулися з подібною проблемою.
1. Якщо на ваших очах по відношенню до дитини застосовують насильство або схиляють його до небезпечних дій, звичайно ж, потрібно втрутитися - але так, щоб не нашкодити. Перш за все необхідно постаратися швидко і правильно оцінити ситуацію: зрозуміти ступінь загрози для малюка. Якщо Вам здається, що вона висока - варто діяти одразу. Спробувати заручитися підтримкою адекватних оточуючих і зупинити те, що відбувається. Навіть якщо потім виявиться, що все не настільки страшно - потім завжди можна вибачитися за свою надмірну активність. Але тут краще "перепильнувати". Адже якщо все і справді було серйозно - ви можете запобігти нещастю. У випадку дуже вже агресивного спротиву дорослого і без відчутної підтримки потрібно бути обережнішим. Відразу викликайте міліцію і пильнуйте за дитиною, доки не прибуде міліція.
2. Якщо загроза не настільки очевидна, але все ж таки, на Вашу думку, вона існує - не слід поспішати. Спробуйте оцінити зі сторони, чи знайома дитина з дорослим агресором. Якщо ні - і тут потрібно діяти радикально, щоб захистити дитя від чужинця. Як правило, в таких випадках зловмисника можна легко налякати самою увагою з боку сторонніх людей. Так що не полінуйтеся запитати у малюка, чи знає він цього дядька (або тітку - вони теж бувають нехорошими). А коли старший товариш, схожий на родича дитини і він його, так щоб зовсім, не вбиває, а просто, скажімо, грубо звертається - краще активно не втручатися. Зауваження зробити можна, але дієвим методом буде, знову ж таки, міліція. Після приїзду опергрупи або приходу дільничного "злими" батьками займеться відділ у справах дітей.
3. У кожному з випадків варто пам'ятати, що не можна "мінятися місцями у справі" зі зловмисником - їм, ні в якому разі, не повинні стати Ви, завдавши невиправданий шкоди життю або здоров'ю агресора. Застосовувати до нього силу можна тільки у випадку дуже явної небезпеки для постраждалої дитини. Пам'ятайте: на місці подій ступінь небезпеки оцінюєте Ви (і дуже швидко), а під час суду і слідства це вже роблять слідчі, прокурори і судді, а їх критерії можуть істотно відрізнятися від Ваших. Особливо небезпечно демонструвати "геройство" самому, якщо перед цим Ви вживали (навіть трохи) алкогольні напої - це потім використають проти Вас. Отже, телефон міліції - 102, а все інше - за ситуацією. "Залізне правило" тільки одне - ні в якому разі не можна залишатися байдужим і лишатися осторонь!
-
20.12.2024, 15:14
-
20.12.2024, 15:14
-
20.12.2024, 15:14