Літературний огляд Наталі Маслової
Найромантичніший герой Бориса Акуніна - Ераст Фандорін. Він підпорядковується розуму і логіці і майже ніколи - почуттям. Коли ж долають сумніви, займається каліграфією або перебирає чотки. До речі, "Нефритові чотки" Акунін присвятив десяти письменникам, під яких стилізовані оповідання та повісті в збірці. Не проігнорував і Конан Дойля. Фандорину пощастило позмагатися навіть з майстром дедукції Холмсом. Втім, хто кого - не скажу. Інтрига - за законом жанру.
Як людина, яка не захоплюється шахами, з побоюванням поставилася до "Фламандської дошки" Артуро Переса-Реверте. Але даремно. Легким роман не назвеш, але захоплюючий - точно. Багаторівнева загадка. Щоб знайти відповідь, потрібно лише зіграти в шахи з вбивцею. А на кону життя. Детектив, історія, філософія та навіть роман про любов - все є.
Постаралася поєднати несумісне і Джулія Кеннер. Головна героїня "Коду Живанши" примудряється поєднувати пристрасть до покупок, моди, любов до гламуру і "Сексу у великому місті" з мисленням генія-математика. До того ж, вона криптограф і історик. Буває й таке. Прочитала лайт-версію "Цифрової фортеці" Дена Брауна із задоволенням. Відмінна терапія для розвантаження мізків.
-
1.11.2024, 12:47
-
1.11.2024, 12:47
-
1.11.2024, 12:47