Нагадати пароль | Реєстрація
Понеділок, 29 червня 2026
Найкращі детективи світу

Новини каналу Суспільство

Вибрати дату
RSS

Україна позбавляється монументів Леніна

24 лютого 2014, 00:32

В Україні триває "Ленінопад". За останні кілька днів знесли більше 30 пам'ятників Іллічеві. Крім Центру, Заходу й Півночі, з бронзовим вождем світового пролетаріату прощаються вже й на Півдні України.

Більше десятка пам'ятників Іллічу знищили на Хмельниччині. Першим проти натовпу не встояв вождь пролетаріату в Дунаївцях. Далі не стало монументів у Славуті, Ярмолинцях, Старокостянтинові, Деражні та Ізяславі. Демонтували три і в обласному центрі. На території  місцевого заводу Леніна скинули самі  робітники. А в центральному парку мітинґувальники знесли скульптуру, а потім відпиляли металеве вухо.

***

У Полтаві статую вождя світового пролетаріату повалили за допомоги КамАЗа і троса у присутності безлічі людей. Городяни спершу попередили владу про потребу демонтувати пам'ятника, а потім взялися до справи самі. Ще одного Леніна скинули з постамента в Чернігові. Усе відбулося досить швидко - на шию накинули линву і стягли додолу.

***
У Дніпропетровську багатотонного вождя скидали більш як шість годин.

- Давай! Давай!

Пам'ятника пиляли, розбивали і стягали з допомогою троса, крана й вантажівки. Ліквідації спершу намагався перешкодити гурт молодиків, потім опоненти майданівців відступили. Після багатогодинних зусиль Ленін таки впав.

- Революція! Революція!

Згодом місцеві депутати перейменували площу, де стояв монумент, тепер вона - Героїв Майдану.

***
Хвиля революційного вандалізму докотилася до Півдня держави. Продовж трьох годин змагалися з бронзовим Леніним у Херсоні. Кілька тисяч людей обмотали Ілліча тросами, повикручували кріплення на п'єдесталі, підігнали КАМАЗа і зтягли. Захистити скульптуру намагалися лиш кількадесят спортивного вигляду молодиків, утім міліція їх відтіснила. Скинуту статую одразу ж взялися трощити. Так само вчинили з пам'ятником вождеві робітничого класу і в Кіровограді та Миколаєві.

Андрій Герко
Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код
Вот Вы ироды! Я не понимаю что Вам сделала история...Ведь памятник это и есть история....Неважно какая она - эта история. Наша общая история. Когда-то была Киевская Русь. Теперь 2 отдельных государства. Только не понятно, что же такого плохого сделал Вам народ (я именно подчеркиваю НАРОД России), что вы отворачиваетесь от нас. Вы сами понимаете к чему это все приведет? Сможет ли Ваше новое нацианалистическое руководство (читай руссофобское) не рассорить нас окончательно?
Великого сифилитика, ката украинского народа в расход?
Кактак 24.02.2014, 00:41 ответить
Комментарий удален
Ты не восток, а безграмотный дурачёк. Сколько вам олухам объяснять:
1) бандеровцы-от фамилии Бандера, а не от Остапа Бендера и г. Бендеры.
2)В Херсоне,Николаеве и Кировограде бандеровцев никогда не было.
Макс 24.02.2014, 00:49 ответить
Комментарий удален
Я рад что в Николаеве, Херсоне, Днепре тоже "бендерушки" . Украина таки едина!
Виктор 24.02.2014, 00:53 ответить
Для любителей путина все украинцы бандеры. Ну что же, пусть будет так. Только вам какое до этого дело? Мы к вам в россию не лезем порядки наводить, так что будьте добры и вы нам не суйтесь. Мы избавляемся от комуняцких идолов!!! И это сугубо наше дело! СЛАВА УКРАИНЕ!!!
ra 24.02.2014, 00:54 ответить
Восток, восток, прием, ты откуда басурман будеш, что Украина пишешь с маленькой буквы, не мородерствуют, а мародерствуют - граммотей, и вообще: ты перепутал вандализм с мародерством, значение слов не знаеш, иди в школе учись, умник. Мародерством занимались большевики-ленинцы, собственно говоря, и вандализмом настоящим, когда храмы крушили.
Павел 24.02.2014, 00:59 ответить

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.