Нагадати пароль | Реєстрація
Четвер, 25 червня 2026
Найкращі детективи світу

Новини каналу Суспільство

Вибрати дату
RSS

Українки плетуть маскувальні сітки для вояків

12 вересня 2014, 17:50

Маленькі клаптики тканини творять дива маскування. Спеціальні сітки для бійців АТО виготовляють українські жінки і навіть діти в Харкові, Дніпропетровську, Маріуполі й у Києві. Матеріалу, кажуть дівчата, вдосталь. А ось від працьовитих рук не відмовляться. Долучайтесь і ви.

У цьому невеликому дворі на вулиці Петра Сагайдачного в Києві вже кілька тижнів кипить робота. Жінки виготовляють маскувальну сітку для українських вояків. Спочатку, каже Мар'яна, лише спробували. Та згодом зрозуміли, як потрібен такий камуфляж армійцям, і тепер не зупиняються. 

Мар'яна, волонтерка:

- Сначала была одна рамка, натянули сетку, попробовали. Тут как раз ребята из АТО пришли, они как раз нам вносили коррективы, поправляли. Собираемся каждый день, кроме воскресения. Уже у нас три рамки. Одновременно мы делаем 4-5 сеток.

Починали жінки вчотирьох, нині їх - майже тридцятеро. Це - основний кістяк, але долучаються хоча б на годинку й інші небайдужі студентки, офісні працівниці, домогосподині. Приходять навіть молоді матусі з немовлятами. Сьогодні наймолодша помічниця - чотирирічна Ліда. Старається на рівні з дорослими. Дівчинка з усіх сил рве неслухняну тканину на клаптики і усвідомлює, для чого це потрібно. 

Ліда:

- А ты знаешь, куда это сеточка потом пойдет?

- Да.

- Куда?

- Щоб солдатам ховатися!

Сітку вже навіть замовляють. Бійці приходять у Каптерку щось купити, бачать масковання й забирають просто з рамки. Віддають його безкоштовно. Волонтерів шукають через соціальні мережі. Ірина лише вчора побачила оголошення, а сьогодні вже працює пліч-о-пліч з усіма. Каже: нині у відпустці, утім має намір допомогати й після виходу на роботу.

Ірина, дизайнер:

- Прочитала, что нужны лоскуты для армии, да, для сеток. Сели, нарвали, что могли. И пришла сюда, увидела, что здесь же это и вяжут, села вязать.

Дівчата розповідають, що люди несуть тканину, ріжуть власні штани й спідниці, тож клаптиків удосталь. Проте, від додаткових рук активістки не відмовляються. Поки що працюють проста неба. Сподіваються на добру погоду. А в разі дощу - мріють про будь-який прихисток: намет чи тент.

Катерина Погребняк, Андрій Мартищенко
Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.