Нагадати пароль | Реєстрація
Четвер, 25 червня 2026
Найкращі детективи світу

Новини каналу Суспільство

Вибрати дату
RSS

Темне майбутнє - в Україні почали вимикати світло

25 вересня 2014, 20:51

Темні часи. В Україні масштабно почали вимикати споживачам світло. Щоби зекономити, енергетичні компанії ввели графік аварійних відключень. По дві-три години на день. Чи готові українці до зникнення електроенергії та чи дійсно в країні дефіцит світла?

Темрява серед білого дня. Таке майбутнє пропонують всім українцям. І його вже сповна відчула на собі ця маленька чернівчанка. Дитина була під'єднана до апарата штучного вентилювання легенів, тож коли напруга зникла - дівчинка мало не померла.  

- Я очень сильно переживала, поскольку не могу дышать без аппарата, могу, но чуть-чуть, но это все не считается, поэтому когда отключают свет, я очень боюсь.

Рятувальники приїхали на виклик за лічені хвилини і встановили генератора автономного живлення. Щоб життя дитини не залежало від напруги в електромережі.

Без світла й Сумщина. В розпалі робочого дня до крамниці поспішають городяни, та розчаровані.

- А че не работаете?

- Света нету. Кассы не работают.

- А как долго все это будет?

- А мы откуда знаем?

Світло вимикають вже кілька днів. Без будь-якого попередження. Гаснуть не лише лампи, в багатьох зникають гаряча й холодна вода.

Галина, мешканка м. Сум:

- Потому что и техника, и все - не готово, у нас стиральная машина остановилась со всем на свете. А это понятно, что ну, как бы из-за того, что не предупреждают.

Алла Василівна, приватна підприємниця:

- Ателье не работает, рабочие сидят без работы, не работают, заказчики поступают, а мы заказы не принимаем. Сидим, а налоги мы должны вовремя уплатить.

Електроенергію не можна накопичити на запас, як вугілля або газ - пояснюють у Сумиобленерго. Скільки вироблено на цю мить - саме стільки може бути витрачено. Нині потужностей не вистачає, а потреба щодня збільшується.

Віктор Рябченко, технічний директор ПАТ Сумиобленерго:

- Нет угля, газа, мазута, станции работают не на ту мощность, на которую они рассчитаны, естественно, что его не хватает и мы вынуждены балансировать.

Не проста ситуація і в Харкові. Тут також вдаються до аварійних вимкнень. Щоб не сидіти без світла - людям пропонують економити.

Василь Хома, заступник голови Харківської облдержадміністрації:

- Мы будем просить население в пиковые часы нагрузки, это 19.00 - 22.00, 8.00 - 10.00 - уменьшить потребление электроэнергии. В первую очередь - отключить те электроприборы, которые можно отключить. Лишний раз не включать телевизор, отключить наружное освещение, применять не лампы накаливания, а более экономные лампы.

А це вже містечко Гостомель на Київщині. Дефіцитний товар у тутешніх крамницях нині - свічки та ліхтарики. 

- Свічки у вас є зараз в магазині?

- Зараз немає, вчора розкупили.

У Київобленерго лише знизують плечима: як довго реґіон від'єднуватимуть від електрики - невідомо. Адже це вирішують не місцеві чиновники, а диспетчер центральної енергетичної системи України. Про графік вимкнення струму, запевняють, завчасно попередили обласні та районні адміністрації.

Юрій Коломійчук, комерційний директор Київобленерго:

- Если возникает дисбаланс в выработке электромощности и ее потреблении, то диспетчером вводится график аварийного отключения. Что это такое - это заданная величина мощности, которую необходимо снизить энергокомпании.

Дефіцит вугілля - з цим і пов'язані вимкнення струму, кажуть експерти. Адже електростанціям просто не вистачає потужностей для вироблення енергії.

Денис Малюська, експерт у галузі енергетики:

- У нас теплова електроенергетика, яка в першу чергу забезпечується і працює на вугіллі, за встановленою потужністю займає більше половини від усіх електростанцій, які є на території України. Тому вугілля у питанні електрозабезпечення має надзвичайно важливу роль. І теперішній дефіцит вугілля, який відчувається у зв'зку із подіями на Сході, звичайно, може вплинути.

А ось про експорт електрики аналітики кажуть - у години пік українцям не вистачає струму, натомість уночі його надміру. 

Денис Малюська, експерт у галузі енергетики:

- Питання експорту, воно надзвичайно важливе в години не пікового навантаження, коли питання стоїть не у відключенні споживачів українських, а у тому, що українскі споживачі, наприклад, вночі не добирають електроенергію, і ми б з радістю перенаправили б її за кордон, щоб знову ж таки це було вигідно нам, оскільки б ми за це отримували б кошти.

Енергетики обіцяють не вимикати світла в лікарнях і дитячих закладах. А людям радять запасатися свічками та ліхтариками. Бо зима буде не лише холодною, а й темною.

Марина Борисполець, Юлія Зайцева, Вікторія Балицька, Андрій Грищенко
Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код
хочю дабавить парошенка нада задумаца вить скора люди встанут против них и выганят так само как и яннуковичя исли ани невастановят свет и иканомику
сергей 08.12.2014, 17:23 ответить
нащёт света скажу аткрыто наше провительства нада вешат на энергосталбах
сергей 08.12.2014, 17:21 ответить
ПОка лохи будут сидеть без света наши люди отправят энергию за бугор под высокий курс доллара.
изя 25.09.2014, 23:30 ответить
Порошенко явно изобрел машину времени и возвращает нас в 90-е. Спекулянты-валютчики на улицах, бандитизм, инфляция, отключения воды и света. Только в 90-х войны не было. Словом, достижения майдана впечатляют. А ведь коммуняки предупреждали, что педалирование евроинтеграции ни к чему хорошему не приведет, но тогда все их затюкивали.
Макс 25.09.2014, 21:36 ответить
Понятно,что отключение необходимо. Но делать это надо цивилизованно. По графику. Мы же не идем в магазин,если он закрыт. Мы и не зайдем в лифт,если знаем,что не успеем доехать до нужного этажа. Можно сидеть при свечах,можно подождать варить обед. Так же нужно обезопасить людей от таких испытаний.
Понятно 25.09.2014, 21:11 ответить
тебе понятно , а мне непонятно , ради чего сидеть без света , чтобы Поршенко , Коломойский , Пинчук ещё один миллион в карман положили ?
Очень многоэтажный дом. Лифт.Отключение. И что? Два и более часов сидеть в темном лифте? У всех ли достаточно здоровья перенести этот стрес? Негде накапливать ночной переизбыток электроэнергии? А скажите,в КАКОМ ВЕКЕ мы живем?
Вопрос 25.09.2014, 21:04 ответить
Речдок.Велика справа
Речдок.Велика справа

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.