Нагадати пароль | Реєстрація
Четвер, 25 червня 2026
Найкращі детективи світу

Новини каналу Суспільство

Вибрати дату
RSS

Бої під донецьким аеропортом не вщухають

29 вересня 2014, 20:46

9-ро загиблих військових, майже три десятки поранених і жертви серед мирного населення. Бойовики не дотримуються мінських домовленостей і запекло намагаються відвоювати донецьке летовище. Там нині точаться жорстокі бої. Київський, Куйбишевський райони обласного центру перетворюються на руїни. Попри це, за час крихкого перемир'я з полону терористів визволено вже тисячу українських армійців.

Найгарячіше місце на Донбасі - Донецьке летовище. Тут ані на мить, попри перемир'я, не вщухають бої. Терористи відчайдушно намагаються відвоювати позиції в українських військових. 

Андрій Лисенко, речник інформаційного центру РНБО України:

- Це найближче місце, форпост українських військових, яке практично впритул знаходиться з містом.

Бойовики поливають військових з Градів, мінометів. За останню добу атакували ще й танками.

Андрій Лисенко, речник інформаційного центру РНБО України:

- Прямим попаданням з танку було підбито український БТР з екіпажем та десантом. Завязався бій, наші понесли втрати.

Скаржаться на постійні обстріли мешканці Київського та Куйбишевського районів Донецька. Туди прилітає щодня.

- Тут уже четвертый день стреляют, что я могу делать? Не сплю, стерегу все, как говорится, все! С утра как начали - и развлекают весь день, и когда это закончится все - не знаю.

Містяни сидять без води та світла. Й навіть під час обстрілів намагаються відремонтувати побите скалками. 

- Все оборвано, света нет! Когда будет - неизвестно!

Так само лагодять свої житла й мешканці Лутугиного, що його контролюють бойовики. У місті раніше стояли українські військові. Саме по них і били найманці, проте влучали в житлові будинки.

- Как пошло все это, вже не поймешь, те оттуда, те оттуда, вообще не поймешь, мы выскочили в подвал еле живы. Мы як выйшли, як подивилися, все разрушено, упало все! А теперь не знаем - получим компенсацию или не получим, що його делать, три месяца ничого не получаем!

А ось у таких місцях бойовики самопроголошеної ДНР облаштовують свої позиції… Градами гатять по позиціях сил АТО з-поміж житлових будинків. Тим самим провокують армійців на вогонь у відповідь.

- У меня не слов, просто нет слов! Третий залп!

Гатять терористи  вдень… Не припиняють і вночі. Мирні мешканці вже після обстрілів здивовано фільмують наслідки. Ось яких розмірів вирва на дорозі…

Нерідко саме від скалок таких набоїв гинуть містяни. В Донецьку в неділю врятувати не вдалося трьох людей, ще п'ятьох доправили до лікарні. В Раді нацбезпеки кажуть: хоча перемир'я крихке і криваве, з полону бойовиків вдалося визволити вже тисячу військових. Тридцятьох лише напередодні ввечері. Попри це є сумна статистика. За останню добу армійцям вдалося відбити кілька штурмів найманців, але ціною власного життя - 9-ро захисників загинули, 27 поранені.

Павло Прядко, Олександр Кругликов
Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.