Як захиститися від кишенькових крадіїв? Поради програми «Свідок»
За спостереженнями правоохоронців, сплеск вуличних крадіжок випадає на четвер і п’ятницю в години пік. Злодії чистять кишені та сумки у громадському транспорті й на базарах. Жертву добирають ретельно.
Наталя Сторожик, заст. керівника ЦЗГ міліції м. Києва: «Це людина, яка користується мобільним телефоном. І, наприклад, вони побачили, куди саме поклав мобільний. Так само і гаманці. Витягують на зупинці, щоб розрахуватися за проїзд і кладуть у певні місця».
Головне для злодія – відволікти увагу жертви, а далі – справа техніки. Після кількох професійних рухів, громадянин і не помітить, що його обібрали.
Наталя Сторожик, заст. керівника ЦЗГ міліції м. Києва: «Обов’язково, одразу ж, як виявили пропажу, звертатися до правоохоронців. Повідомити, оскільки у нас часто розкривають гарячим слідом. Можливо, хто бачив у транспорті якихось людей».
Кишенькові злодії діляться на кілька категорій. Ширмачі, трясуни та писаки. І якщо перші дві групи покладаються на пальці, то представники третьої використовують спецзасоби – ножі, леза чи навіть гострозубці.
Юрій у професії вже кілька років. Працює у громадському транспорті. Розповідає, що необережних пасажирів удосталь. З того й живе.
Юрій: «Как бы другого ничего делать не умею. Ну, так, легкие деньги. Как пришли, так и ушли. Как когда получится. В хороший день и до тысячи бывает. Ну, так у народа сейчас денег не много. Стараются, все на карточки перешли».
Не страшні крадіям закон та міліціянти. За 2008 рік у столиці правоохоронці спіймали понад 130 кишенькових злодіїв. Порушено ж карних справ лише 37. Щоб посадити за ґрати, сума поцупленого має перевищувати славнозвісні 772 гривні.
Додає клопоту міліціянтам і вітчизняне законодавство. Якщо грабіжника спіймали на гарячому, йому варто позбутися гаманця. І тоді його провини ви вже не доведете.
Тож, якщо вдалося спіймати злочинця за руку, тримайте міцніше. Головне, щоб у крадія у жмені залишилося те, що він поцупив. Не забудьте також привернути увагу людей – вони потенційні свідки. // Тарас Білаш, Олександр Мироненко, Аркадій Моос, Святослав Мелешкін, НТН.