Нагадати пароль | Реєстрація
Субота, 23 листопада 2024
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Як захиститися від кишенькових крадіїв? Поради програми «Свідок»

14 листопада 2008, 11:14
Дата ефіру/події: П’ятниця, 14 листопада 11:14

За спостереженнями правоохоронців, сплеск вуличних крадіжок випадає на четвер і п’ятницю в години пік. Злодії чистять кишені та сумки у громадському транспорті й на базарах. Жертву добирають ретельно.

Наталя Сторожик, заст. керівника ЦЗГ міліції м. Києва: «Це людина, яка користується мобільним телефоном. І, наприклад, вони побачили, куди саме поклав мобільний. Так само і гаманці. Витягують на зупинці, щоб розрахуватися за проїзд і кладуть у певні місця».

Головне для злодія – відволікти увагу жертви, а далі – справа техніки. Після кількох професійних рухів, громадянин і не помітить, що його обібрали.

Наталя Сторожик, заст. керівника ЦЗГ міліції м. Києва: «Обов’язково, одразу ж, як виявили пропажу, звертатися до правоохоронців. Повідомити, оскільки у нас часто розкривають гарячим слідом. Можливо, хто бачив у транспорті якихось людей».

Кишенькові злодії діляться на кілька категорій. Ширмачі, трясуни та писаки. І якщо перші дві групи покладаються на пальці, то представники третьої використовують спецзасоби – ножі, леза чи навіть гострозубці.

Юрій у професії вже кілька років. Працює у громадському транспорті. Розповідає, що необережних пасажирів удосталь. З того й живе.

Юрій: «Как бы другого ничего делать не умею. Ну, так, легкие деньги. Как пришли, так и ушли. Как когда получится. В хороший день и до тысячи бывает. Ну, так у народа сейчас денег не много. Стараются, все на карточки перешли».

Не страшні крадіям закон та міліціянти. За 2008 рік у столиці правоохоронці спіймали понад 130 кишенькових злодіїв. Порушено ж карних справ лише 37. Щоб посадити за ґрати, сума поцупленого має перевищувати славнозвісні 772 гривні.

Додає клопоту міліціянтам і вітчизняне законодавство. Якщо грабіжника спіймали на гарячому, йому варто позбутися гаманця. І тоді його провини ви вже не доведете.

Тож, якщо вдалося спіймати злочинця за руку, тримайте міцніше. Головне, щоб у крадія у жмені залишилося те, що він поцупив. Не забудьте також привернути увагу людей – вони потенційні свідки. // Тарас Білаш, Олександр Мироненко, Аркадій Моос, Святослав Мелешкін, НТН.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.