Луцькі міліціянти витягли 18-річну самогубцю з крижаної води
Троє міліціянтів витягли вчорашню школярку з крижаної води, в яку та кинулася з автомобільного мосту. Постраждала відбулася переохолодженням і тимчасовою непритомністю. Валерія благає не показувати її обличчя і погоджується на інтерв’ю тільки після тривалих перемов. Каже: почувається добре, ось тільки вряди-годи обсипає морозом.
З 12-метрової висоти дівчина стрибнула на світанку, по закінченню дискотеки, де гуляла з двома однолітками.
Валерія, самогубця: «Дуже-дуже багато тиску було за останній час. Не витримала, зірвалась. А ще при нервовому зриві доїхала. Так і сталося».
Скільки випила алкоголю до фатального вчинку, Валерія не пам’ятає. Каже, спиртне ковтала квартами: спершу було пиво, потім вино. В усьому, що сталося, звинувачує свого бой-френда й батьків. Ті, до речі, про спробу суїциду, певно, й не знають.
Валерія, самогубця: «Не знаю, знають чи не знають. Але я зараз зі своїми батьками не в контактах. Були свої нюанси, скандали, зсори – тепер в гості я заходжу до малого, а так – ні».
Натомість, самогубці вже невдовзі доведеться поспілкуватися з міліціянтами. Принаймні, подякувати їм за порятунок.
Адже патрульні зорієнтувалися швидко. У воді, температура якої була плюс чотири градуси, дівчина пробула майже вісім хвилин, втопитися заважала куртка, що здулася.
Ігор Гордійчук, завідувач відділу детоксикації Луцької МКЛ: «Діагноз при поступленні - загальне переохолодження важкого ступеню. Суїцидальна спроба. При поступленні стан хворої - важкий: гіпотермія, температура тіла 34 градуси. Були проведені усі необхідні заходи інтенсивної терапії. Хвора обстежена, оглянута у відділенні. На даний час загрози життю немає».
Троє патрульних нервово курять на тому самому злощасному мості і пригадують обставини лиха. За міліційними мірками, вони в системі новачки, але вже з досвідом.
Василь Левашов, інспектор патрульної служби: «На патрульний автомобіль приблизно о 4 ранку з міськвідділу нам поступив виклик про те, що з мосту в річку Стир скочила невідома громадянка».
Віталій Еслюк, інспектор патрульної служби: «Громадянка, вона була в білій куртці, помітити її було не дуже важко, так що помітили ми її зразу. Але вона була непритомна, і берег крутий – десь півтора метри висоти. Вона була наполовину в воді. Непритомна. Ну, звичайно, як ми її дістали з води, зітхнули з полегшенням, що вона врятована. І потім вже передали її в «швидку». Їй там надали допомогу. А потім ми вже взнали, що з нею все добре».
Оперативністю свої підлеглих керівництво луцького міськвідділу не натішиться. Каже, це не вперше бійці діють, як МНСники.
Сергій Кондратюк, заступник керівника Луцького МВ міліції: «Молоді, перспективні, безстрашні. Не побоялися такої холодної пори заходити в воду і спасати. Але про це вони, мабуть, не думали, як кожен працівник міліції. Надали допомогу, щоби спасти людину».