Невдалий розбійний напад на «Ощадбанк»: грабіжника обеззброїла касирка
Цей відділок «Ощадбанку» розташований у київському передмісті. Людей тут небагато, відеоспостереження в установі немає, працівники - самі лише жінки. Тож зловмисник зайшов сюди з надією легкої наживи. Трохи повештався по приміщенню, а тоді наставив пістолета і почав вимагати гроші. Але жінки виявилися не з лякливих.
Володимир Поліщук, керівник відділу ГУ міліції міста Києва: «Можливо вона тоді вже помітила, що пістолет іграшковий. Вона схопила нападника, інша в цей час натиснула тривожну кнопку, яка виведена на пульт централізованої охорони. Але, на жаль, не ДСО, а приватної структури».
Охоронці їхали до банку понад 20-ть хвилин, за цей час зловмисник видерся з жіночих рук і накивав п’ятами. Затримати його гарячим слідом не вдалося. Розшуки тривають, а це значно затягує розкриття справи. Те, що державні банківські установи пильнують приватні охоронні служби, міліцію непокоїть.
Віталій Ярема, керівник ГУ МВС в місті Києві: «Це викликає не тільки подив, а й здивування з боку правоохоронних органів. Тому що ефективність роботи вища, по-друге, міліція озброєна табельною ох. зброєю, і крім того, міліція надає ці послуги навіть дешевше. У мене виникає сумнів щодо законності цих угод між банками і недержавними установами. - Чому? - Тому що з міліції не можна зробити відкати, а з недержавними охоронними так і робиться».
Тим часом героїні – касирка та її напарниця, давати будь-які коментарі відмовилися, бо бояться гніву керівництва.
Касирки: «Гроші не вкрав, саме главне, що гроші не вкрав. Ліля Михайлівна, вона мовчить, я ж не можу за когось говорить. Ліля Михайлівна, будь ласка, хоть... - Я не буду ничего говорить, я же вас попросила. Вы меня просите, и я вас прошу. Оставте меня в покое».
Правоохоронці кажуть, що за три останні роки столичні банки грабували близько 20-ти разів. А розкрили із цих злочинів половину.