У Львові активізувалися телефонні шахраї
Кілька днів тому Олег отримав СМС. Йому пропонували тисячу гривень на рахунок та безкоштовні розмови у мережі. Щоб стати щасливим переможцем, потрібно було переказати 100 гривень на вказаний в СМС номер телефону.
Олег, постраждалий: «Я зателефонував за вказаним номером для того, щоб підтвердити свою участь в акції. Мені запропонували перевести 100 гривень на їх рахунок. Я їх перерахував, але нічого не отримав. А обіцяли 1000 гривень на рахунок, плюс ще безкоштовні дзвінки в мережі».
Телефонні махлярі діють навмання. Підозріле СМС отримав навіть правоохоронець. Йому пропонували ноутбук. Однак за це він мав поповнити рахунок на 500 гривень.
Денис Харчук, речник ГУ МВС України у Львівській області: «Зателефонувавши тій жінці, жінка повідомила, щоб отримати мені цей приз, мені необхідно купити поповнення на 500 гривень і знову зателефонувати їй, щоб сказати код поповнення. Звісно, у мене було питання, чому я не можу поповнити рахунок собі, як зазвичай поповнюю в тій компанії. Значить, вона сказала, що треба провести відповідну процедуру, після якої та сума буде поповнена вдвічі і перерахована мені на рахунок. Звісно, я зрозумів, що тут щось не те».
В офісі мобільного оператора запевняють – жодних акцій не проводять.
Віктор Гальчинський, речник мобільного оператора: «Наша компанія ніколи не проводила, не проводить і не планує проводити акцій, які містять у собі елементи або розголошення скретч-кодів поповнення рахунку, або переказу коштів будь-куди. Якщо абоненти отримують подібні пропозиції через СМС-повідомлення, вони, вочевидь, є шахрайськими».
Мобільне шахрайство в Україні можливе, бо телефонні номери не персоніфіковані, - пояснюють фахівці. До прикладу, в Росії купити стартовий пакет можна тільки з паспортом.
Однак абоненти часто вважають це порушенням права на конфіденційність. Тож оператори радять бути пильними. В разі отримання сумнівної інформації, звертайтеся до правоохоронців.