Група шахраїв на чужі паспорти отримала понад 50 позик
У львів’янки Сюзанни Кубацької наприкінці 2006-го у маршрутці вкрали паспорт. А вже за кілька тижнів на її ім’я хтось узяв кредити в трьох банках.
Коли почали приходити листи з вимогами сплатити борг пані Сюзанна надала банкам довідку з міліції, яка засвідчували її непричетність. Однак один із трьох банків вже впродовж двох з половиною років через суд вимагає у пані Сюзанни гроші, які вона не позичала. До того ж з відсотками та пенею.
Сюзанна Кубацька, постраждала: «Суд прийняв рішення про стягнення з мене великої суми - 20 тисяч гривень, стягнення з мене цього кредиту».
Банки в період масового споживчого кредитування знизили вимоги до безпеки виданих ними кредитів, пояснює юрист Олег Мицик. Це відкрило широкі перспективи для шахраїв.
Олег Мицик, юрист: «Були випадки, коли навіть по ксерокопіях документів шахраї мали нагоду, користуючись чи то з певними стосунками з працівниками банків, чи неохайністю працівників кредитних установ, оформляти кредити на сторонніх осіб».
Кредитною лихоманкою скористалася й група шахраїв під керівництвом раніше засудженого львів’янина, яка діяла впродовж двох років. Перш ніж потрапити до рук міліції він та його дві спільниці отримали у різних банках понад 50 позик на придбання побутової техніки. Серед його жертв була і Сюзанна Кубацька.
Роман Рибіцький, керівник Франківського РВ міста Львова: «Наш раніше судимий, користуючись зв’язками в колі тих же раніше судимих злодіїв, отримував за винагороду паспорта. В подальшому сам особисто і через жінок, яких він підбирав, в основному одиноких, вклеював фото, вибираючи приблизний вік. Виготовляв знову ж таки їм довідки про доходи».
Для контрольної перевірки за стаціонарним телефоном шахраї винаймали квартиру, у якій вже чекав спільник. Він підтверджував платоспроможність позичальника. Та не зважаючи на блискучу організацію шахраям не вдалося уникнути відповідальності. Дехто уже відбув покарання. На яку суму шахраї «нагріли» банки не відомо – у фінустановах уникають розмов про свої втрати та системи безпеки.
Олег Мицик, юрист: «Банки закладали ризики в вартість кредиту. Вважалося, що якщо з 3-х виданих кредитів 2 повернуть, а 1 не повернуть, то банк лишався в прибутку».
У збитку поки що Сюзанна Кубацька, яка стала потрійною жертвою – злодіїв, шахраїв та фінустанови. Вона не лише має віддати позичені злочинцями гроші, але й змушена оплачувати усі судові витрати. Про компенсацію моральних збитків навіть не мріє.