І дня не проходить на Луганщині, щоб водолази не виловлювали потопельників
Переважна більшість загиблих на воді – люди напідпитку та діти. Щоб хоч якось вплинути на ситуацію, рятувальники прямо на пляжах агітують людей не випробовувати долю. З майже 300 пляжів, які нараховуються в Луганській області, за всіма правилами облаштовані не більше 5. На решті можна лише відпочивати та засмагати, але лише на березі.
Утім, заборонні знаки чи написи для луганських відпочивальників - не указ. Половина їх взагалі не бачить, решта - трактує по-своєму.
Наталя, відпочивальниця: «Смотрите, написано: «Опасно. Не купаться!» Ну, опасно НЕ купаться. Потому что нужно именно купаться. Опасности нет. Там написано через запятую, поэтому нужно купаться. Такая вода хорошая».
Добра половина відпочивальників чергує відпочинок з пивом чи горілкою. Вадим на озері вже другу добу. Каже, ще не просихав ні від води, ні від горілки. І хоча на годиннику тільки пів на десяту ранку, вже відкрив алкогольний день. Хоча про безпеку знає і навіть охоче демонструє, як діяти в надзвичайній ситуації.
Вадим Соколов, відпочивальник: «Помощь оказать человеку? Я считаю, его сначала нужно вытащить из воды. Вот таким способом. Корда человек утопает, его нужно положить на себя. Поднять голову над водой. Вытащить. Потом дыхание рот в рот. И вот таким методом применить массаж сердца. И попытаться извлечь воду из легких».
Професійний рятувальник Сергій каже, що відкачує людей саме таким чином мало не щодня. Скільки рятує за літо, не рахує. Каже, добра половина – люди напідпитку, решта – діти.
Сергій Півтора, рятувальник: «Одвернулись все. Здесь течения нет, а на речках течение и все, ребенка нет. - А легче кого спасать, детей или взрослых? - Детей, они ведь легче. - Мужчин-женщин? - Тут все зависит, как кто прицепится. Мужчины потяжелей. - Тянут на дно? - Тянут. Я ж говорю, нужно от захвата освобождаться и пытаться помочь».
МНС-ники говорять, що реально можна змінити ситуацію лише на легальних пляжах. Там є все, що вимагає закон. На решту ж вони виходять самі й розповідають відпочивальникам, як треба поводитися, аби відпочинок не перетворився на трагедію.
Олександр Згурський, заступник керівника Станично-Луганського РВ МНС в Луганській області: «Проводим беседы, вручаем памятки, как нужно себя вести. Хотілось, чтобы эта информация откладывалась более детально. Но практика показывает, что люди не особо воспринимают, потому как принято распивать спиртные напитки. А это самое страшное, потому как вода и водка вещи несопоставимые».
Після масового виходу МНС-ників в народ, на вихідні на водоймах ніхто не загинув. Вони кажуть, що цього року це перші такі вихідні. Між тим на всі ставки рятувальників не вистачить.