Нагадати пароль | Реєстрація
Субота, 24 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

І дня не проходить на Луганщині, щоб водолази не виловлювали потопельників

14 липня 2009, 13:12
Дата ефіру/події: Вівторок, 14 липня 13:12

Переважна більшість загиблих на воді – люди напідпитку та діти. Щоб хоч якось вплинути на ситуацію, рятувальники прямо на пляжах агітують людей не випробовувати долю. З майже 300 пляжів, які нараховуються в Луганській області, за всіма правилами облаштовані не більше 5. На решті можна лише відпочивати та засмагати, але лише на березі.

Утім, заборонні знаки чи написи для луганських відпочивальників - не указ. Половина їх взагалі не бачить, решта - трактує по-своєму.

Наталя, відпочивальниця: «Смотрите, написано: «Опасно. Не купаться!» Ну, опасно НЕ купаться. Потому что нужно именно купаться. Опасности нет. Там написано через запятую, поэтому нужно купаться. Такая вода хорошая».

Добра половина відпочивальників чергує відпочинок з пивом чи горілкою. Вадим на озері вже другу добу. Каже, ще не просихав ні від води, ні від горілки. І хоча на годиннику тільки пів на десяту ранку, вже відкрив алкогольний день. Хоча про безпеку знає і навіть охоче демонструє, як діяти в надзвичайній ситуації.

Вадим Соколов, відпочивальник: «Помощь оказать человеку? Я считаю, его сначала нужно вытащить из воды. Вот таким способом. Корда человек утопает, его нужно положить на себя. Поднять голову над водой. Вытащить. Потом дыхание рот в рот. И вот таким методом применить массаж сердца. И попытаться извлечь воду из легких».

Професійний рятувальник Сергій каже, що відкачує людей саме таким чином мало не щодня. Скільки рятує за літо, не рахує. Каже, добра половина – люди напідпитку, решта – діти.

Сергій Півтора, рятувальник: «Одвернулись все. Здесь течения нет, а на речках течение и все, ребенка нет. - А легче кого спасать, детей или взрослых? - Детей, они ведь легче. - Мужчин-женщин? - Тут все зависит, как кто прицепится. Мужчины потяжелей. - Тянут на дно? - Тянут. Я ж говорю, нужно от захвата освобождаться и пытаться помочь».

МНС-ники говорять, що реально можна змінити ситуацію лише на легальних пляжах. Там є все, що вимагає закон. На решту ж вони виходять самі й розповідають відпочивальникам, як треба поводитися, аби відпочинок не перетворився на трагедію.

Олександр Згурський, заступник керівника Станично-Луганського РВ МНС в Луганській області: «Проводим беседы, вручаем памятки, как нужно себя вести. Хотілось, чтобы эта информация откладывалась более детально. Но практика показывает, что люди не особо воспринимают, потому как принято распивать спиртные напитки. А это самое страшное, потому как вода и водка вещи несопоставимые».

Після масового виходу МНС-ників в народ, на вихідні на водоймах ніхто не загинув. Вони кажуть, що цього року це перші такі вихідні. Між тим на всі ставки рятувальників не вистачить.

Євген Соломін, Микола Рижченко, Луганська область, НТН

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.