Мешканка Керчі нелегально перевозила українців на роботу в Латвію
Заробляти на людях надумала мешканка Керчі: заповзятлива пані за винагороду доправляла українців на роботу в Латвію. За кілька років діяльності бізнесвумен нелегально перевезла за кордон близько півтори тисячі людей.
Жінка, що працювала директоркою одного з крюїнгових агентств Керчі, вирішила мати користь від міждержавної угоди про спрощену систему в'їзду в Латвію для громадян України.
Оперативний співробітник ГУ СБУ в АР Крим: "Для виїзду українців до країн Прибалтики необхідно оформлювати візи. Винятком є моряки, яким достатньо при проходженні пограничного контролю пред`явити посвідчення особи моряка та суднову роль. Саме цим винятком у законодавстві України скористалася керченський підприємець".
Робітників, що бажали працювати на судноремонтних заводах Латвії, жіночка доправляла у Прибалтику за певну винагороду. Для підроблення посвідчень моряків громадян приписували на двох суднах. Під час слідства з'ясувалося, що один із плавзасобів до Керчі ніколи не заходив, а другий затонув майже два роки тому. Проте в його бортових журналах зареєстровано понад 700 осіб екіпажу.
Владислав Шумов, суддя Керченського міського суду: "Эти граждане по паспортам моряков пересекали государственную границу по упрощенной системе, не имея на это никакого, по сути, разрешения и законного основания".
За таку послугу кожен робітник давав від 100 до 200 євро. Якщо хтось не мав - борг повертали із зарплати. У Латвії гастарбайтери працювали в каторжних умовах. Робочий день тривав 12 годин. Платню часто затримували, інколи її не видавали зовсім. Натомість часто штрафували. Боротися за поліпшення умов праці українці не могли, бо договори з наймачем залишалися у крюїнговой компанії.
Олег, постраждалий: "Обидели с зарплатой. Меня в среднем на шестьсот гривен, ой, то есть на шестьсот долларов. Обещали три тысячи, а заплатили две, две с половиной".
Та зрештою оперативники припинили незаконну діяльність директорки крюїнгового агентства, стосовно неї порушено низку кримінальних справ.
Оперативний співробітник відділу держприкордонслужби "Керч": "Оперативниками Державної прикордонної служби та Служби безпеки було виявлено абсолютно нову схему незаконної міграції українців до країн Прибалтики".
Суд визнав жінку винною й засудив до трьох років позбавлення волі з випробним терміном два роки.
Світлана Скляренко, Юрій Ламзин, Крим, НТН.