Нагадати пароль | Реєстрація
Четвер, 22 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Статистика абортів в Україні залишається стабільною

29 жовтня 2009, 13:16
Дата ефіру/події: Четвер, 29 жовтня 13:16

Убиті до народження. Мінімум раз у житті аборт робили сорок відсотків українок. І це тільки офіційна статистика. За даними ж громадських організацій, реальна цифра вп’ятеро більша. Чому українки йдуть на аборт і як уберегтися від небажаної вагітності - розповість Марина Борисполець.

На одного новонародженого в Україні припадає мінімум один аборт. Щороку, за статистикою, небажаної дитини позбуваються 200 тисяч українок. І це лише офіційні дані. У групі ризику - підлітки. Медики кажуть, що останні кілька років кількість абортів серед неповнолітніх дівчаток не зменшується.

Тетяна Татарчук, заступник директора Інституту педіатрії, акушерства і гінекології: "В 2008 году сделано три с половиной тысячи абортов, это именно у подростков до восемнадцати лет. Стабильным остается показатель абортов у девочек до 14 лет, то есть, что у нас происходит, мы говорим о демократизации отношений и не всегда умело говорим о контрацепции, о вреде аборта".

Нові засоби контрацепції медики вигадують постійно: це пігулки, пластирі й спеціальні кільця. Але користується ними в Україні лише півтора відсотка жінок. Фахівці стверджують, що вся новітня гормональна контрацепція загалом нешкідлива. Розмови про пігулки, які викликають ожиріння чи рак, називають міфами. Та українки й досі не довіряють такому захистові, а деякі взагалі нічого про таку контрацепцію не чули. Врешті, йдуть на аборт, шкоду від якого визнають у всьому цивілізованому світі.

Тетяна Татарчук, заступник директора Інституту педіатрії, акушерства і гінекології: "Понятие "безопасный аборт" ни в коем случае не должно ассоциироваться, что аборт - это безопасно, даже самый безопасный аборт может стать серьезной психологической травмой для женщины, если не сегодня, то через пять-десять лет, когда она что-то осознает в своей жизни".

Валерій Коноплянко, доцент кафедри акушерства, гінекології і репродуктології університету ім. Шупика: "Современная женщина может, у нас хорошие врачи, поэтому может проконсультироваться у хорошого специалиста и выбрать тот или иной способ контрацепции, который ей будет удобен, либо один раз в сутки, это таблетированный, либо один раз в неделю, либо вагинальные кольца, это раз в месяц.

У нашій країні немає нічого простішого, ніж зробити жінці аборт. За вагітності до 12-ти тижнів аборт дозволений за бажанням матері. До 22-х тижнів - за соціальними показниками. Дозволяють позбуватися дітей тим, у кого немає роботи, житла, хто розлучається під час вагітності, чий прибуток менший за прожитковий мінімум. Тим часом, в ООН підрахували: до 2050 року українців стане менше ще на 15 мільйонів.

Марина Борисполець, Святослав Мелешкін, НТН.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.