Статистика абортів в Україні залишається стабільною
Убиті до народження. Мінімум раз у житті аборт робили сорок відсотків українок. І це тільки офіційна статистика. За даними ж громадських організацій, реальна цифра вп’ятеро більша. Чому українки йдуть на аборт і як уберегтися від небажаної вагітності - розповість Марина Борисполець.
На одного новонародженого в Україні припадає мінімум один аборт. Щороку, за статистикою, небажаної дитини позбуваються 200 тисяч українок. І це лише офіційні дані. У групі ризику - підлітки. Медики кажуть, що останні кілька років кількість абортів серед неповнолітніх дівчаток не зменшується.
Тетяна Татарчук, заступник директора Інституту педіатрії, акушерства і гінекології: "В 2008 году сделано три с половиной тысячи абортов, это именно у подростков до восемнадцати лет. Стабильным остается показатель абортов у девочек до 14 лет, то есть, что у нас происходит, мы говорим о демократизации отношений и не всегда умело говорим о контрацепции, о вреде аборта".
Нові засоби контрацепції медики вигадують постійно: це пігулки, пластирі й спеціальні кільця. Але користується ними в Україні лише півтора відсотка жінок. Фахівці стверджують, що вся новітня гормональна контрацепція загалом нешкідлива. Розмови про пігулки, які викликають ожиріння чи рак, називають міфами. Та українки й досі не довіряють такому захистові, а деякі взагалі нічого про таку контрацепцію не чули. Врешті, йдуть на аборт, шкоду від якого визнають у всьому цивілізованому світі.
Тетяна Татарчук, заступник директора Інституту педіатрії, акушерства і гінекології: "Понятие "безопасный аборт" ни в коем случае не должно ассоциироваться, что аборт - это безопасно, даже самый безопасный аборт может стать серьезной психологической травмой для женщины, если не сегодня, то через пять-десять лет, когда она что-то осознает в своей жизни".
Валерій Коноплянко, доцент кафедри акушерства, гінекології і репродуктології університету ім. Шупика: "Современная женщина может, у нас хорошие врачи, поэтому может проконсультироваться у хорошого специалиста и выбрать тот или иной способ контрацепции, который ей будет удобен, либо один раз в сутки, это таблетированный, либо один раз в неделю, либо вагинальные кольца, это раз в месяц.
У нашій країні немає нічого простішого, ніж зробити жінці аборт. За вагітності до 12-ти тижнів аборт дозволений за бажанням матері. До 22-х тижнів - за соціальними показниками. Дозволяють позбуватися дітей тим, у кого немає роботи, житла, хто розлучається під час вагітності, чий прибуток менший за прожитковий мінімум. Тим часом, в ООН підрахували: до 2050 року українців стане менше ще на 15 мільйонів.
Марина Борисполець, Святослав Мелешкін, НТН.