Українці зрозуміли, що грип - це сезонне явище
Не панікувати - вкотре закликають лікарі та психологи. Свинячий грип - не смертельна хвороба. Останніми днями паніка, пов'язана з епідемією, досягла апогею. Чому не варто впадати в істерику - дізнавався Борис Сачалко.
Студент Андрій навіть не знає – радіти грипозним канікулам чи ні. Вдома – нудьга, на вулиці – страшно.
Андрій студент:
- Ну, говорят, в Киев еще грипп не дошел, ну так для профилактики витамин С принимаю, лук, чеснок.
Володимир грипу не боїться. Без шапки, без маски, у розстібнутому пальті кидає хворобі виклик.
Володимир, мешканець м. Києва:
- Я лично здоровый человек, и я себя чувствую и если болезнь - то нормально переношу.
Наталю Іванівну знає мало не вся наукова Европа. Каже, причин панікувати – нуль. Грип – неминуча реакція організму на сезонну зміну погоди. Навіть якщо і свинячий, то людству відомий вже років з тридцять. А тому й для організму це не новина.
Наталя Околітенко, доктор біологічних наук:
- Час від часу він вертається, і він курсує, так сказати, і схоже на те, що він набув генетичної стабільності. Але нічого страшного для людини він не являє, бо людина пристосувалася до нього.
Скуповувати антибіотики в аптеках потрібно, якщо хвороба вкрай запущена. Найкращі ліки від недуги - постільний режим та побільше питва. Найкраща профілактика: більше вітамінів - менше паніки.
Наталя Околітенко, доктор біологічних наук:
- Якщо людина зберігає спокій - вона завжди в кращому становищі ніж людина, яка впадає в паніку, хоч би там що було. Так от, треба бути сам собі плацебо. Що зі мною все нормально, я не захворію і ні в якому разі не боятися.
Епідемія грипу є, але паніка надумана. Так переконують психологи і закликають людей не піддаватися на провокації. Перестати боятися самим і тому ж вчити інших. Зі свинячо-грипозною панікою радять боротися контр-методами.
Олексій Шнеєр, психолог:
- Контрмерами могут быть обращения к сознанию. К осознанности человека. К тому, чтобы он в любой ситуации не терял самоконтроль. Вот тогда наступит баланс между теми силами злыми, которые нагнетают панику и вот такими белыми и пушистыми, которые эту панику нейтрализуют вот такими осознанными действиями.
Епідемія свинячого грипу - для світу не новина. Раніше її переживали Англія, Японія, Америка, Австралія. Там страх захворіти виражався хіба що носінням масок.
Тетяна Чепова, член Европейської психотерапевтичної ліги:
- Надо подать пример что маска – это не показатель паники, а показатель культуры, если мы чувствуем, что нам плохо, а нам надо выйти на работу, в магазин, то надо одеть эту маску и защитить людей от тех вирусов, какие вы несете.
Борис Сачалко, Віталій Савенко, НТН.