Силові структури готові вдягнути маски
Міліція готова одягнути маски. Охоронці порядку борються не лише зі злочинністю, а й вірусом. Найбільший ризик занедужати у тих правоохоронців, що постійно контактують із затриманими.
Віталій Ярема, керівник ГУ міліції м. Києва:
- Закуплена відповідна кількість медичних засобів: марлеві пов'язки, проводиться дезінфекційна обробка приміщень, після того, як їх відвідують люди з підвищеним ризиком захворювання.
Рятувати населення від наступу епідемії готові в міністерстві з надзвичайних ситуацій. У штабі оперативної групи МНС цілодобово чергують шестеро спеціалістів. Відстежують масштаби хвороби. На карті – регіони, де поріг захворюваності перевищено. Будь-якої миті, за вказівкою з міністерства охорони здоров'я, рятувальники можуть розгорнути мобільний госпіталь на чотириста осіб. Якщо треба - можна підсобити лікарям наземним і повітряним транспортом, а також електроенергією від пересувних електростанцій.
Микола Чечоткін, керівник відділу МНС України:
- За цей час проведені у готовність пункти життєзабезпечення, у західних областях, які можуть прийняти до тисячі трьохсот чоловік. Крім того у нас створені групи для надання допомоги підрозділам МОЗ у проведенні дезінфекційних засобів. Таких у нас до сто двадцяти.
У всеозброєнні проти вірусу - армія. Щоб захистити вояків від хвороби, лікарі на деякий час призупинили призов. А всі новоспечені солдати обов'язково проходять триденний карантин. Щонайменша скарга вояка на здоров'я – і йому пряма дорога до лазарету. Від гострих респіраторних захворювань злягли вже вісімсот троє військовослужбовців. Це менше одного відсотка особового складу – заспокоюють у міністерстві оборони. Людям у цивільному армія готова допомогти оснащенням, медикаментами й кваліфікованими лікарями.
Петро Мельник, керівник медичної служби Збройних сил України:
- Медична служба має можливість виділити пересувні медичні комплекси для діагностики і лікування, призначені для того, щоб працювати у важко доступних районах. Крім того можемо виділити тридцять медичних бригад, які можуть надати допомогу нашому населенню.
На гострі респіраторні захворювання в Україні занедужали двісті п'ятдесят п'ять із половиною тисяч осіб. Кількість хворих постійно зростає. Міліція, військові та рятувальники запевняють - шансів епідемії не дадуть.
Дмитро Ільчук, Олександр Данилов, НТН.