У Донецьку пройшли навчання з виявлення хворих на грип в транспорті
З Відня вилітали здоровими, до Донецька прилетіли хворими. Капітан літака з прихованою істерикою рапортує - на борту п’ятеро інфікованих грипом. Приземлилися, хворих ушпиталили, і аж тоді виявилося - інцидент надуманий.
Андрій Бондаренко, керівник ГУ МНС України в Донецькій області:
- Моделировалась абсолютно реальная обстановка и реальная ситуация, где при достаточном количестве сил, служб - эта ситуация отработана.
Так донецькі рятувальники тренувалися хворих іноземців приймати. Кажуть, перевірятимуть кожен вид транспорту, навіть внутрішнього сполучення.
Галина Коломійцева, завідувач відділу СЕС Донецької області:
- На ж/д вокзале тоже проводится держосмотр состояния здоровья, и если выявляется - то все больные снимаются с поезда и доставлены в больницу.
Подорожувати буде проблемно й здоровим. Кожного туриста пильнуватимуть.
Галина Коломійцева, завідувач відділу СЕС Донецької області:
- Им были розданы опросные листы и они заполняют - откуда летят, куда прибывают, и все эти листы передаются в санепидстанцию, и мы передаем по месту жительства в территориальные станции для того, чтобы работники смогли установить наблюдения за этими лицами.
Донеччани радіють. До епідеміологічного порогу їм ще ген-ген. Але загальноукраїнська паніка охопила і їх. Від сьогодні в області введено масковий режим. Із резервної сировини вже пошито більше півтора мільйону масок. До війни з грипом - готові.
Сергій Попов, заступник керівника головного управління охорони здоров’я Донецької ОДА:
- Хотя в общем-то мы прогонозируем, что эпидемия гриппа может быть, но сроки возникновения эпидемии спрогнозировать не можем. Медицинская служба области активно готовится к эпидемии гриппа.
Забезпечити населення масками - пріоритетне завдання МНС, кажуть керівники міністерства. Для цього розробили навіть план - кого забезпечувати в першу чергу, а хто може зачекати.
Олексій Громазін, керівник департаменту МНС України:
- Повинно забезпечити марлевими пов'язками, об’єкти стратегічного значення, об’єкти, які проводять життєзабезпечення населення, а також об’єкти підвищеної небезпеки.
Нині Україна забезпечена масками на вісімдесят відсотків - стільки нарахували рятувальники. Найбільше пов'язок перепало міліціянтам і працівникам паливно-енергетичного комплексу.
Олексій Громазін, керівник департаменту МНС України:
- Якщо персонал захворіє і не буде ким його замінити, то від цього постраждає вся система життєзабезпечення по всій Україні. Сьогодні є проблема в Луганській області, наскільки я знаю, 10 % об’єктів життєзабезпечення залишається без теплопостачання. Якщо ми забезпечимо тепло в домівках, то зменшим ризик захворювання на грип.
Епідемія грипу в Україні - не катастрофічна, кажуть і медики, й рятувальники. Показники захворюваності в інших країнах іноді значно вищі. А тому українців іще раз закликають - не панікувати.
Борис Сачалко, Олександр Токарєв, Олександр Осадчий, НТН.