В Погребищі викрито домашній самогонний цех
Самогон - це не зло, а валюта. У цьому переконувала правоохоронців мешканка райцентру Погребищ, що на Вінничині. Аби довести, що її продукція корисніша за крамничну, жінка дегустувала оковиту сама, і пропонувала присутнім журналістам і міліціянтам. Утім, на аргументи господині не зважили і півтори тони вилученого пійла вилили.
Не на продаж женемо, для себе, переконувала жінка дільничних інспекторів, що приїхали вилучати пристрої для самогоноваріння й готову горілку. А вилучати було що. Мало не цех обладнало в коморі подружжя. В одному приміщенні брага настоювалася. В іншому - варилася.
Ігор Слободянюк, керівник відділу УМВС України у Вінницькій області:
- В цьому році один із членів сім’ї вже двічі притягувався до адміністративної та цивільної відповідальності. Накладено на цього члена сім’ї штраф - 850 гривень.
Господиня навіть узялася переконувати міліціянтів і журналістів, що її продукт корисніший за крамничний.
Ірина, самогонниця:
- Никогда я не травилась сама. Не травила людей. Это очень высококачественный продукт. Его я готовила, потому что, у меня есть стройка. И каждый украинец, который строится, меня поймет.
Оковита на селі - це валюта, впевнена пані Тетяна. А позаяк її можна "надрукувати" самотужки, то навіщо чекати. В оселі подружжя працювали шість самогонних апаратів.
Ірина, самогонниця:
- На все надо. Бабушка у меня при смерти. Ее привезут. Вот у нас, я не знаю, как по всей Украине, около 40-ка литров водки надо на похороны. Копачам дать, музыкантам дать, автобуснику. Ну, всем дается по литре. Полотенце и литра горилки.
Проте, ці аргументи не вплинули, бо продавати самогон забороняє закон. Тож, весь продукт вилляли просто неба неподалік підпільної гуральні.
Юлія Шипунова. Руслан Каричинський. Вінницька область НТН.