Центри зайнятості пропонують неіснуючі вакансії
Потрібна робота? Звертайтеся в центр зайнятості. Чи допоможуть там - не факт. Як в Україні знайти роботу?
Вісім разів центр зайнятості пропонував Світлані роботу. І вісім разів роботодавці їй відмовляли. Вона хоче працювати, але ось лихо.
Світлана, мешканка м. Києва:
- Я приезжала, и они ставили разговор так, что по каким-то моментам я не подхожу им.
Добре одне: в листку безробітної їй так і писали - не підходить. Писали так цілий рік, а тепер - закон не дозволяє. Державним коштом можна жити лише дванадцять місяців. Тож залишилася Світлана і без роботи, і без допомоги. Парадоксально, контори, в яких побувала жінка, й досі шукають фахівців.
Світлана, мешканка м. Києва:
- У них были планы свои на эту должность. Иногда им даже в этот отдел человек не требуется, а должность просто висит. Им не требуется человек, у них все укомплектовано, но требуется для центра занятости.
Нині, коли вакансій мало, а охочих - багато, в центрі зайнятості присягаються: липові вакансії перевіряють і викорінюють. Та одне лихо, перевірити всіх просто неможливо.
Майя Шурко, керівник відділу Київського міського центру зайнятості:
- Не хватає людських ресурсів для того, щоб здійснити перевірку для того, щоб чи дійсно ця фізична особа буде гарантувати зайнятість в рамках законодавства з праці. Якщо ми будемо направляти.
Юрист:
- Они или специально, или добровольно дают направления на несуществующую вакансию.
Так запевняють юристи. Світлані поталанило. Вона хоч допомогу отримала. Адже за дві відмови від вакансій ці гроші припиняють платити. І таких випадків - сотні.
Едуард Багіров, правозахисник:
- Он едет по адресу. Соответственно, пытается узнать, ему говорят, извините, нам нужен не бухгалтер, а кассир, он не соглашается. Он там электромонтер, а нужен электрик по автотранспорту: несоответствие. Человек не может выполнять свои занятости, он отказывается.
А це для місцевих центрів зайнятості вигідно. Адже, нема людини - нема клопоту. І грошей не треба віддавати. Від таких махінацій захист один: суд.
Едуард Багіров, правозахисник:
- Вот тут сидит человек который 10 лет, судится. Дошел даже до европейского суда, и выиграл. Вот пример для подражания. Судитесь, пишите, докажите чиновнику, что он для нас, а не мы для них как быдло.
Борис Сачалко, Олександр Кругликов, Аркадій Моос, НТН.