"Київобленерго" безпідставно відключило світло зразковому сплатнику
Темрява тепер друг не тільки молоді. До редакції "Свідка" звернулися обурені кияни, яким вимкнули світло, начебто, без жодної на те причини. Урядники стверджують: причина - борги. Шукати світлу правду в темних історіях узявся Борис Сачалко.
Андрій Городченко, мешканець м. Києва:
- Січень 2009-го - 54 гривень, лютий, травень, березень.
Андрій показує квитанції, за якими сплатив за електроенергію й дивується, чому вже шостий день мешкає в темряві.
Андрій Городченко, мешканець м. Києва:
- Объяснить, почему у нас нет света. Вот как я объясню это своим пожилым родителям? Квитанции есть. Я виноват, говорят мои родители. Что-то не уследил.
Шість днів тому його донька відчинила двері електрикам. Поки вони копирсалися в лічильнику, подзвонила батькові: що робити? На Андрієву вимогу, щоб техніки показали дівчині бодай один документ, який дозволяє струм від’єднати, прибульці лише посміялися. Документів, начебто, не видали. Господар викликав міліцію. Вона приїхала і склала акт. Чому й досі темно - Андрій з’ясовував навіть у районному відділі "Київенерго".
Андрій Городченко, мешканець м. Києва:
- Он открыл компьютер и сказал: у вас счетчик не работает с 2003 года по нынешний день. Я говорю, как, его мне меняли в прошлом году. А он - ничего не знаю. Давайте договоримся. Я говорю, за что договариваться, я показываю ему все квитанции.
У "Київенерго" поточнюють: лічильник у Андрія справді не працював. 2008-го його поміняли. Коли був зламаний, господар за електроенергію, начебто, не платив.
Віктор Мельников, заступник керівника відділу "Київенерго":
- Прилад обліку, показники не змінюються - електроенергія споживається, споживач платить 18 - 20 копійок на місяць, і не завжди щомісячно, сплачує 10 кіловат за місяць, при чому, перед цим дійсно споживав 150-200 кіловат на місяць.
Тож і нарахували Андрієві за весь той час середньостатистичну плату. Киянин не погоджується: протягом тих років у квартирі, каже, мешкав рідко. А тому й показники такі мізерні. У "Київенерго" перечать, якщо жив на іншій квартирі - давай довідку про те. А про вимкнення струму Андрія попереджали, твердять чиновники.
Віктор Мельников, заступник керівника відділу "Київенерго":
- Кожному споживачу, в тому числі, і в цьому випадку надсилаються попередження або ж повідомлення, що існує попередження або повідомлення, що є заборгованість. Ми його вручаємо або нашому персоналу, під підпис споживачу, або поштовим відправленням рекомендованим листом.
Андрій божиться: жодного попередження, а тим більше, на підпис йому не приносили. Тому про борг навіть не здогадувався. Урядники розводять руками: вони не винні. А ось господар якщо не заплатить - матиме справу з судом. Такий закон. Правозахисники заспокоюють, не потрібно боятися. Феміда з'ясує, чия правда.
Тетяна Монтян, правозахисниця:
- Якщо дійсно є якийсь борг, то, звичайно, цей борг потрібно сплатити і вимагати підключення, якщо борг надуманий - все одно на практиці краще виконати умови, потім вже з ними судитися, розбиратися, писати скарги, бо без світла жодна нормальна людина не може існувати.
Прецеденти, коли позивач виграв у великої компанії, вже були. А такі ситуації із заборгуванням - не новинка для великих міст. Тож якщо ви впевнені у своїй правоті, гайда до суду.
Борис Сачалко, Олександр Кругликов, Олександр Данилов, НТН.