Київську Оболонь затопило
На вулиці мінус п’ятнадцять, а столична Оболонь під водою. На масиві прорвало трубу. Наслідки аварії масштабні: залило кілька будинків і десятки автомобілів. В епіцентрі потопу побувала Марина Борисполець.
Марина Борисполець, кореспондентка:
- Цю величезну діру утворила вода, коли прорвало трубу, і потік з холодною водою вирвався назовні з величезною швидкістю, змітаючи все на своєму шляху.
Наталя, свідок:
- Тут мы слышим шум, как водопад, что-то шумит. Тут мы поворачиваем голову - и на нас несется с огромной скоростью поток воды. И буквально мы были возле подъезда, наша машина уже была в воде, и буквально через полчаса все машины до половины были затоплены. Тут такое безобразие было - люди, машины.
Затопило десятки автомобілів приблизно опівночі. Мешканці кажуть: кілька годин борсалися у крижаній воді, аж зрештою їм почали допомагати еменесівці. Це відео зняте на мобільний телефон. На кадрах видно, як власники кидаються у воду, аби врятувати свої легковики, та перед стихією - безсилі.
Наталя, свідок:
- Спасали, и в воду бросались. МЧСники им давали костюми, они по горло тут ходили в воде, тягали тут свои машины, кто как мог.
Віктор, постраждалий:
- Мы когда пришли, четыре часа шла вода, все службы тут собрались и ходили, но реакции ноль. То есть, они кругами ходили, не знали что им делать. Я вышел в половину двенадцатого, а вытянули ее в четыре утра.
Деяким власникам автомобілів поталанило, їхнє майно еменесівці витягли ще вночі. Утім, авто це не врятувало. Чотириколісні з місця зрушити не можуть.
Віктор, постраждалий:
- Нереально, она не заводится. Не то, что… ни коробка не включается, ни табло не включается. Я так понимаю, то ли замкнуло, то ли…
Олег, постраждалий:
- Я не знаю навіть. Або почекаю середи, або буду когось викликати, щоб мене витягли звідси і розморожуватися.
Дісталося від потопу не лише залізним коням, а й людям. Більшість не може нормально дістатися своїх під’їздів. Кияни ходять по кризі, падають чи провалюються по коліна.
Олександра, мешканка м. Києва:
- Здесь очень много льда. Дети, когда шли до школи, провалювались, хто біжав. Кто уже упал, мальчик в нашем классе руку кров’ю. Ну, короче, он на лед упал и у него на руках була кров.
"Свідок" зателефонував до водоканалу, аби дізнатися, що ж спричинило лихо. Проте, нам відповіли: коментувати оболонський потоп нікому, все керівництво на місці прориву. До діри й справді під’їхала аварійна служба, але аж о пів на п’яту вечора. Єдиний представник підприємства коментував ситуацію не охоче. Сказав, що так пізно приїхали бо на дорогах затори.
Михайло Гуцал, співробітник Київводоканалу:
- Ви мені скажіть, що тут сталося, прорвало трубу?
- Ну да, розірвало…
- А чому?
- Ну тому, що кліматичні умови, різкий перепад температури.
- А труба стара була?
- Да… стара була.
- А що будете робити?
- Зараз подивимся характер пошкодження і будемо робити.
Поки трубу ремонтуватимуть, навколишні будинки без води. Та це - найменший клопіт власників затоплених автомобілів. Головне, аби страхова відшкодувала їм збитки.
Марина Борисполець, Кирило Коротких, НТН.