У Луганську знайшли перших винуватців вибуху у лікарні
Уже є перший затриманий. У Луганську посадовили за ґрати керівника технічного відділу сьомої міської лікарні, де напередодні стався потужний вибух.
Про це заявляє Генпрокуратура. Службове недбальство закидають ще одній особі - інженерові з охорони праці. Він написав зобов'язання про невиїзд. На місці ж вибуху тривають пошуково-рятувальні роботи. Загинули лікар, медична сестра, слюсар-сантехнік та п'ятеро хворих. Учора з-під завалів дістали живими трьох людей. Тепер рятувальники сподіваються витягти й решту. Хоча шансів на це - вкрай мало. За різними повідомленнями, там ще може бути від 5-ти до 10-тьох осіб. Роботи ускладнює загроза обвалення будівлі.
Щоб не важити життям рятувальників, було ухвалено рішення розрушити найбільш небезпечні конструкції будівлі. Після того, як зникне загроза обрушення стін лікарні, рятувальники поновлять пошукові роботи. Втім, переконують спеціалісти, шансів знайти живими когось із досі ще зниклих без вісті дорівнюють нулю. Рідні ж сподіваються на чудо. Наразі в лікарні перебувають всі шестеро знайдених під завалами людей.
Павло Малиш, керівник управління Луганської облдержадміністрації:
- Один находится в состоянии, близкому к средней тяжести, и не нуждаются в интенсивной терапии. Пять находятся в отделении реанимации, их состояние тяжелое, но стабильное.
З сьогоднішнього дня до роботи приступила спеціальна комісія, яка протягом десяти днів має назвати точні причини вибуху. Є кілька версій, основна - вибух кисневого балону. Достеменно відомо, що в будівлі його не мало бути. Такі балони мали зберігатися в спеціально обладнаних місцях, якого в лікарні, ймовірно, не було.
Олександр Труфанов, керівник теруправління держгірпромнагляду:
- Комиссия и наши инспекторы работают со вчерашнего дня, включились в работу. Идет опрос свидетелей - опрошено 10 человек. Составляются планы, схемы, идет работа по расследованию данного случая.
Доля самої будівлі лікарні поки що не вирішена. Для початку розберуть небезпечну частину. Після спеціалісти визначать, наскільки небезпечна решта будівлі. А вже потім приймуть остаточне рішення. Поки ж весь персонал, який лишився живим, відпустили по домівках. Спеціалісти кажуть, треба спочатку завершити пошукові роботи.
Євген Соломін, Микола Рижченко, Луганськ, НТН.