Екологи: Києву загрожує катастрофічний потоп
Києву загрожує катастрофічний потоп. Таку небезпеку вже навесні пророкують екологи. І звинувачують не так природу, як людей.
Володимир Борейко, еколог:
- Нынешняя зима довольно многообещающая. Если этот снег сохранится до марта и выпадет новый, то киевская ГЕС будет спускать очень много воды, и эта вода может затопить довольно большую часть Киева и ближайшие окрестности.
Повінню наших людей уже не здивуєш. Та Володимир Борейко припускає: цієї весни киян спіткають значно неприємніші несподіванки. І не тільки через примхи природи, а людей. Експерти звинувачують намивачів піску.
Дем’янчук Олександр, кореспондент:
- Експерти розглядають два варіанти надзвичайної ситуації. Один - природний: незначне підтоплення берегової території Києва та його околиць. Інший варіант - форс-мажор. Якщо дамба не втримає чималого тиску води. Тоді наслідки можуть нагадувати фрагменти голівудських фільмів-катастроф.
За першим, оптимістичнішим варіантом, весною столичну берегову лінію підтоплюватиме впродовж семи діб. А ось у разі прориву греблі все буде гірше. За якихось 20 хвилин під водою опиняться столичні низини: Поділ, Оболонь, Троєщина, Харківський масив, Конча-Заспа. За підрахунками екологів, приблизна кількість жертв - півтора мільйона людей. Віщують потоп і зірки. Але не такий страшний.
Валерій Заболоцький, астролог:
- Юпитер входит в знак рыбы. Рыба - это вода, и, скорее всего, он там тоже не будет сидеть без дела, и будет вызывать такие проявления в природе, которые будут похожи на потоп. Но будут ли они катастрофически для всего человечества - наверное, вряд ли.
Зі слів астрологів, вони не передбачають подій, а тільки попереджають про їхню ймовірність. Після зустрічі з журналістами "Свідка" Валерій Заболоцький докладніше дослідив астрологічну погоду саме для київської греблі й одразу зателефонував до редакції.
Валерій Заболоцький, астролог, телефоном:
- Козерог символизирует горы, монолиты, пределы, ограждения. Квадрат Плутона и Сатурна символизирует глубокие грязи и разрушения в твердынях и опорах. А как не преграда между двумя уровнями воды - это плотина. Следует уделить внимание уменьшению мусора и грязи в районе ее расположения, а также укрепить каменные и монолитные элементы плотины.
Маячня, кажуть гідроенергетики. Київська ГЕС простояла сорок п’ять років, і ще простоїть стільки ж.
Микола Бідний, директор каскаду Київських ГЕС і ГАЕС:
- Нет проблемы. У нас каждые 5 лет проходят обследования. Сооружения находятся в нормальном состоянии, и могут работать в проектном режиме нормально, и никакой опасности не вызывают.
Директор каскаду каже: навіть якщо й буде велика повінь, вони до цього готові. А чутки про цунамі на Дніпрі вислуховують щовесни.
Микола Бідний, директор каскаду Київських ГЕС і ГАЕС:
- Для каждой гидростанции весенние половодья - это испытание. Проблем не будет, мы готовы провести пропуск такого половодья, и будет все нормально.
І хоча гідроенергетики заспокоюють, все-таки погоджуються: зміна русла річки через гідронамиви підсилює щорічні повені.
Володимир Борейко, еколог:
- Наши власти не хотят его признавать, не хотят об этом думать. Те, кто застраивает берега, тоже не хотят об этом думать. Ну, наверное, природа в скором времени отомстит всем им.
Усі факти про незаконний гідронамив перевіряє прокуратура. Там запевнили: розглянули кожну заяву. Та правоохоронці бідкаються, що замовники таких робіт, зазвичай, захищені документально.
Руслан Басараб, керівник відділу прокуратури м. Києва:
- Безумовно, ми вживаємо заходи реагування, проводимо відповідні перевірки. Скажемо так: це масове явище, але не завжди є результат. Тому що в людей чи то юридичних осіб, зазвичай, є документи, які дозволяють проводити такі роботи.
Чи спричинять такі собі законні роботи катастрофічну повінь, побачимо навесні.
Олександр Дем’янчук. Олександр Кругліков. НТН.