Київський школяр мало не зварився живцем, впавши до колодязя теплотраси
У колодязі, та ще й у кип'ятку, опинився школяр із Києва. Дорогою додому третьокласник впав у відкриту шахту теплотраси. Від вірної смерті в окропі його врятували рюкзак та куртка.
Борис Сачалко, кореспондент:
- У нас, в Україні, доки грім не гряне - доти ніхто не перехреститься. Отак і з цим люком. Ще до недавна він був прикритий отаким пластиком. Шахту закрили лише тоді, коли у неї провалився маленький хлопчик.
Руслан Мосійчук, батько постраждалого:
- Пластик ще був промерзший хорошо, на ньому ще сніг був, і він відкритий був давно.
Того дня його син, третьокласник Владик, повертався додому. Обходив калюжу, а там - відкритий люк.
Руслан Мосійчук, батько постраждалого:
- Люк був накритий такою бляшанкою, зі слів сина і товариша його. І він просто наступив на неї, і вона провалилася, і він туда нирнув.
А в колодязі - кипляча вода. Під землею - теплотраса. З останніх сил хлопчина вчепився в стінки шахти.
Руслан Мосійчук, батько постраждалого:
- Врятувало сина дві речі: перша - це те, що він був в великій балоновій куртці, яка висіла з певним об’ємом, а друга - в нього на спині був великий рюкзак, і він заціпився і засів. Якби це був якийсь спортсмен в курточці, то він би туди провалився повністю.
Від вірної смерті його врятував друг. Він витяг хлопчика з шахти і дотяг додому. Вже там для Владика викликали швидку. Лікарі подивилися і сказали…
Руслан Мосійчук, батько постраждалого:
- Чуть вище кісток, обидві ноги, опіки 3-го ступеню.
Про те, що місцина небезпечна для прогулянок, тут знає практично кожен. З-під землі просто валить пар. То тут, то там - прорив теплотраси.
Сергій, мешканець м. Києва:
- Тому що в нас вона в якомусь аварійному стані, так сказали нам в ТРМ 5, мережі оці. В тому і позатому році нам надали якісь пластикові труби для ремонту, але воли десь зникли, і так і не відремонтували.
Хто винен: чи то комунальні служби відкриту шахту недогледіли, чи жадібні українці люк на металолом здали? Міліціонери запевняють: пункти приймання брухту перевіряють постійно. Якщо виявляють там крадені люки, штрафують, або навіть кримінальну справу порушують. Але впильнувати всюди просто неможливо.
Володимир Поліщук, керівник відділу ГУ міліції м. Києва:
- Завдання цих комунальних підприємств, крім того, щоб повідомляти міліцію, що десь щось вкрали, ще й забезпечувати безпеку. Якщо вкрали, то потрібно зробити огорожу.
Про аварійну теплотрасу, про відсутність люків і про Владика місцеві школярі знають. Щоб не зваритися заживо, дивляться під ноги.
Школяр:
- Ми всі групками ходимо, щоб не провалились, застерігаємось.
Тепер про безпеку дітей обіцяють подбати й правоохоронці.
Володимир Поліщук, керівник відділу ГУ міліції м. Києва:
- Зараз дізнання святошинського рай управління міліції проводить дослідчу перевірку стосовно посадовців одного з комунальних підприємств управління теплових мереж. Всі матеріали перевірки підуть до прокуратури.
До прокуратури звертатиметься і батько постраждалого хлопчика. Він уже приготував ряд заяв і запитів. Його сина лікуватимуть щонайменше два тижні.
Борис Сачалко, Кирило Коротких, НТН.