Нагадати пароль | Реєстрація
Субота, 27 листопада 2021
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Сломинський Микита, 3 роки. Сенсоневральна глухота

4 лютого 2010, 10:35
Дата ефіру/події: Четвер, 4 лютого 10:35

Не будьте байдужими до чужого лиха. Ваша допомога потрібна Сломинському Микиті. Хлопчикові виповнилося три роки. Він майже нічого не чує, бо народився з вадами слуху. Утім, надія на повноцінне майбутнє в нього є.

Микиті три роки. Білявий хлопчик дуже жвавий. Мама каже: повзати, а надто ходити почав рано. Та дитячого лепетання від синочка не чула.

Ганна Сломинська, мати хлопчика:

- "Мама", "дай", "пити", но это не четко, а так…

Ось такий нині хлопчик використовує набір слів. У Микити проблеми зі слухом від самого народження.

Ганна Сломинська, мати хлопчика:

- В месяц - в два он не реагировал ни на какие громкие звуки, ни на телефон, пылесос, ни на погремушки не обращал внимания. Сделали обследование, и ему поставили диагноз: глухота 4-й степени на оба уха.

Батьки почали запекло боротися з глухотою. Уже в дев’ять місяців малюкові на обидва вуха почепили слухові апарати. А потім - нескінченні уроки з сурдологами.

Успіхів досягли, проте, надто довго хлопчик був у мовній ізоляції. Порадили кардинальний метод: кохлеарний імплантат. Тобто, хірургічно такий собі протез вкладають у вушну завитку, а зовні чіпляють процесора. Лікарі дитину обстежили. Винесли вердикт: операцію робити можна. Проблема в іншому - як купити протез.

Ганна Захарова, волонтерка:

- Вообще имплантанты - есть государственная программа, они должны предоставляться бесплатно. Но кризис коснулся и этой сферы, закупок нет, поэтому если ребенок будет ждать этого имплантанта, стоя в очереди во второй сотне, получит его, когда ему будет 35 лет.

Ірина Сребняк, завідувачка дитячої поліклініки Інституту отоларингології АМН України:

- Вот если сделать такую операцию как можно раньше, до 4-х лет, а потом подключить занятие с речью, то именно это система дает право слышать все неречевые звуки, как нормально слышащие дети.

Мама віддала б усе, аби дитина почула звуки природи, тихий спів колискової, батьківські повчання. Та де взяти ті двадцять п’ять тисяч євро на рятувальний імплантат.

Вони живуть у комунальці на околиці столиці. Ганна в декреті, невеликий бізнес чоловіка не витримав кризи. Єдина надія на небайдужих людей. Батьки Микити сподіваються назбирати на його слух, як то кажуть, з миру по нитці.

Мама хлопчика, Ганна Сломінська: +38 067 490 78 97.

Олена Ткаченко, Аркадій Моос, НТН.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини