У Сумах дівчина віддала борг фальшивими банкнотами
Вісімнадцятирічна сумчанка ошукала подругу: позичила справжні гроші, а віддала - фальшиві. Над підробкою довго не пріла: нібито задля жарту попросила відсканувати банкноту й роздрукувати копії.
Світлана Брюхань, експерт-криміналіст:
- Их можно отличить на приборах специальных. Как мы видим, идет свечение различное. Но визуально, когда берем в руки без приборов, можем легко перепутать.
Власне, на це й розраховувала 18-річна дівчина, якій дуже не хотілося віддавати подрузі борг. 300 справжніх гривень вона лишила собі, а в копіювальному центрі замовила ще 1600 підробних. Банкноту з портретом Грушевського відсканували й роздрукували цілу пачку папірців.
Денис, працівник копіювального центру:
- Они говорят: "Нам друга разыграть". Дают 50 гривен. Даже без задней мысли, видя такие купюры иногда на свадьбах, как невесту выкупают. Думаю, а че б не сделать.
Володимир Кузьменко, керівник сектору Сумського МУ міліції:
Жарти закінчуються тоді, коли ці особи намагаються ці гроші пустити в торгівельну мережу, або щось за них придбати, або віддати борг, як було у нашому випадку. Відповідальність за такі жарти дуже серйозна. Згідно кримінального кодексу ст. 199, передбачається позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.
Дівчина каже, раділа зі своєї винахідливості. Не думала навіть, що нашкодить подрузі: та працює продавщицею, гроші на борг дала з денного виторгу.
Затримана:
- Навеселе была, весело. Самой в голову пришло, просто не знала, что статья будет, все такое.
Тицьнула папірці подрузі в руки, ще й пощебетала весело, але продавщиця вже звикла пильніше придивлятися до банкнот.
Ольга, постраждала:
- Спросила: "А что это за деньги?" - "В банкомате такие выдали". Говорю: "Не верю. Можем сейчас сходить в банк, там проверят, настоящие они или фальшивые". Но только когда я повернулась взять ключи, чтобы закрыть ларек, она уже куда-то исчезла.
Розшукали її вже міліціонери. Дівчата, що збувають фальшиві гроші, - рідкість.
Катерина, продавщиця:
- Молодые люди, в основном, мальчики - 22 года, 25, 20. Где-то так.
Підробляють, здебільшого, двадцятки і п'ятдесятки. Ще популярні 100-доларові банкноти. Експерти кажуть: часи фальшивомонетників-віртуозів, що прискіпливо вимальовували гроші, минули. Нинішні зловмисники розраховують на елементарну неуважність, така собі гра на дурника.
Оксана Москаленко, Олександр Федчун, Суми, НТН.