На Вінниччині правоохоронці відвідують інтернати та навчають дітей самозахисту
На Вінниччині працівники спецпідрозділів вчать вихованців інтернатів рукопашному бою. Правоохоронці регулярно відвідують соціальні заклади області й показують дітям, як боронитися, для чого насправді потрібна зброя і що може службовий пес.
Із рукопашного бою й розпочали своє знайомство з вихованцями Немирівської школи-інтернату співробітники міліції. Тут мешкає 128-ро дітей, серед яких, переважно, підлітки без батьківського піклування.
Людмила Хоменко, заступник директора Немирівської школи-інтернату:
- Вони спілкуються. Але вони відірвані від суспільства. І коли приходить міліція, і приходить до них не тільки тоді, коли трапилось якесь лихо, якась неприємність, якась крадіжка чи ще якась біда, а приходять тоді, щоб з ними погратися. Порозважатися. Навчити їх чогось корисного.
Хлопці й дівчата захоплено спостерігають за гостями у формі. Переважна більшість підлітків також мріє навчитися вправно боронитися.
Олександр Гончар, вихованець Ситковецької школи-інтернату:
- Мені сподобалося там де рукопашний бій.
- А чому?
- Бо, просто, ніхто до тебе не лізе.
- Тобто, ти хочеш навчитися захищатися?
- Да.
Правоохоронці розповідають - до інтернатів області вони намагаються їздити регулярно. Адже, вихованці соціальних закладів схильні до порушень, які згодом можуть перетворитися на справжні злочини.
Олег Сук, старший оперуповноважений Немирівського МРВ міліції:
- Останнім часом вихованці інтернатних закладів попадають в поле зору. Скоюють адмінправопорушення, но не значні. Курять. Не всі. Отдєльні лічності. Іноді попадаються на вживанні пива.
Профілактика та щире спілкування з дітьми - єдиний спосіб знизити рівень підліткової злочинності, переконані в обласній службі у справах неповнолітніх.
Юлія Шипунова. Олександр Миронов. Вінницька область НТН.