Нагадати пароль | Реєстрація
Неділя, 18 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Кількість матерів-убивць в Україні зростає

2 червня 2010, 13:48
Дата ефіру/події: Середа, 2 червня 13:48

Матері-вбивці дедалі частіше позбавляють життя своїх дітей. Зокрема, тільки-но народжених. Породіллі малюків душать або просто залишають на призволяще. Як захистити дітей від таких неньок - з'ясовувала Олена Ткаченко.

Василь Лазоришинець, перший заступник міністра охорони здоров'я України:

- Право дитини на життя та охорону здоров'я гарантовано конвенцією про права дитини, основами законодавства про охорону здоров'я та законом України про охорону дитинства.

Права є, а життя немає. Діти матерів-убивць, у середньому, живуть кілька хвилин.

Олександр Лисий, керівник відділу МУ міліції м. Одеси:

- В ходе исследования выявленного трупа ребенка установлено, что вес его составляет 4 килограмм, рост - 52 см. На сегодняшний момент устанавливается женщина, которая родила данного ребенка.

Народила й покинула на смітнику. Хлопчик лежав у брудному шматті із пуповиною на шиї. Містяни припускають: таке зробила волоцюжка. Але соціальний стан її не виправдовує.

Павло Павлович, мешканець м. Одеси:

- Порядочный не может быть человек, это какая-то … последняя.

Такі ж випадки - то вже не випадковість. Більше десятка їх зафіксували по всій країні лише цьогоріч. На вбивство пішла навіть багатодітна мати.

Руслана Пастерук, Баківцівський сільський голова:

- Сама вона бере участь в художній самодіяльності, так само діти. Діти відвідують гуртки, завжди доглянуті, охайні. Навіть подумати таке, що вона могла таке зробити, маючи п'ятеро, мені навіть не віриться.

Шоста ж дитина не прожила й кількох хвилин. Тридцятидворічна жінка задушила її еластичним бинтом. Винесла на край села й залишила мертве чадо біля копички сіна.

Равіль Сафіуллін, міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту:

- Тех, кто допускает такие случаи, - самая строгая мера, судить мать, судить, кто это сделал.

Їх і судять. Кримінальний кодекс за умисне вбивство породіллею народженої дитини передбачає, щонайбільше, п'ять років в'язниці. Та все ж у профільному міністерстві кажуть: такі трагедії треба упереджувати.

Світлана Толстоухова, заступник міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту:

- Нам треба вести, дуже активно вести, роз’яснювальну роботу тим мамам, які мають девіантну поведінку, що краще прийти народити дитину і відмовитись від дитини, ніж викинути цю дитину на сміття.

Прагнуть культуру батьківства підвищувати. Доки планують - дітей не тільки вбивають, а й залишають деінде. Приміром, на Миколаївщині п'ятиденного хлопчика знайшли в сумці на базарі.

Микола, працівник базару:

- Увидел - сумочка, обычно у нас кошек выбрасывают так, но ничего не слышно было. Когда уже иду назад, слышу - плач.

Крихітку забрали в лікарню. Він абсолютно здоровий. Медики припустили: народився хлопчик у пологовому будинку, адже пуповина зав'язана фахівцями. Породіллю-зозулю нині розшукують правоохоронці. А ось у Чернівцях іншу - підприємливу матусю затримали. На власному синові вона прагла заробити.

Затримана мати:

- Эти деньги вы получили за что? За ребенка? Вы продали своего ребенка?

- Ну, да.

Дитину оцінила в сто шість тисяч гривень. Віддавала кровинку безжурно. А ось уже в кайданках плакала. Судитимуть жінку за торгівлю людьми. Її ж дитина поповнила стотисячну армію сиріт. Тепер, якщо пощастить, - її дійсно заберуть - у справжню сім'ю. Принаймні прагнення до всиновлення держава стимулює.

Равіль Сафіуллін, міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту:

- З 1 квітня 2009-го року для громадян України, які усиновили дитину, запроваджено одноразову допомогу у розмірі, як при народжені першої дитини - це 12 тисяч 240 гривен, і одноразову відпустку тривалістю 56 календарних днів.

Олена Ткаченко, Олександр Мироненко, НТН.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.