Нагадати пароль | Реєстрація
Понеділок, 25 листопада 2024
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

У Миколаєві у фальшивомонетників вилучили 20 тисяч підроблених гривень

4 червня 2010, 14:09
Дата ефіру/події: П’ятниця, 4 червня 14:09

Легко розбагатіли та надовго сіли. У Миколаєві затримали фальшивомонетників. Четверо молодиків друкували липові гроші тисячами. Розраховуватися підробленими гривнями злочинцям вдавалося кілька місяців.

Гроші - рікою, товари - задарма! Безбідне життя й ніякої тяжкої роботи. Без надзвичайних здібностей, з простим комп'ютером четверо миколаївських молодиків набивали свої гаманці. Всі необхідні кошти просто… друкували. Та шикували недовго, поки правоохоронці не постукали у двері.

Сергій Стужук, заступник керівник управління ГУМВС України в Миколаївській області:

- В ходе обыска была обнаружена копировально-множительная техника, компьютерная техника, на жестких дисках. Также были обнаружены листы неразрезанные номиналом 50, 100 и 200 гривен. Всего фальшивых денег было изъято на 20 тысяч гривен.

Наскільки встигли розжитися фальшивомонетники, підраховують слідчі. За їхніми висновками свою арифметику визначатимуть і судді: скільки років сидіти злочинцям. За статтею це - від трьох до семи. Але й таке покарання любителів легких грошей не спиняє. Кількість горе-друкарів щороку зростає.

Андрій Краснощок, головний експерт сектору УМВС України в Миколаївській області:

- Допустим, в прошлом году. 2009 было выявлено 158 фактов подделки денежных знаков - гривны Украины. В этом году на сегодняшний день подделано, выявлено фактов 154 факта.

Молода людина від 16-ти до 27-ми, студент або щойно звільнений з в'язниці, рідше - наркоман. Такий загальний портрет фальшивомонетника. Тож знайти й вирахувати злочинців не важко. Нескладно й підроблену купюру розгледіти, запевняють фахівці.

Андрій Краснощок, головний експерт сектору УМВС України в Миколаївській області:

- На просвет, что самое элементарное, взять и посмотреть банкноту на просвет. Вот здесь должен быть водяной знак, многотоновый водяной знак, то есть, портрет Леси Украинки, у которого плавные переходы с темного в светлые тона. Вот в данный момент эта банкнота склеена с двух сторон.

Парадоксальна ситуація у банках та магазинах: там, навпаки, і спеціальне обладнання не завжди підробку від фальшивки відрізняє.

Андрій Краснощок, головний експерт сектору УМВС України в Миколаївській області:

- Очень часто бывает - приходят с супермаркетов банкноты, которые выявили при помощи ультрафиолета. О том, что они подделка, приходят к нам, и оказывается в конечном итоге, что они настоящие. Просто при воздействии некоторых химических веществ, ну, например, банкноту постирали, высушили там, прогладили, исчезает, как бы смывается вот эта ультрафиолетовая защита, которая не дает банкноте светиться.

Тож фахівці радять покладатися на власні очі та інтуїцію. Не поспішати розраховуватися з незнайомцями на вулиці. І пам'ятати золоте правило: довіряй, але перевіряй.

Інна Дудченко, Владислав Гнатенко, НТН.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.