У Черкаській області викрили групу "чорних ріелторів"
Мешканців на вулицю, житла - на продаж. Гурт "чорних рієлторів" викрили на Черкащині. Хитрощами, побиттями й погрозами злочинці змушували людей віддавати свої квартири. Роками бандити діяли безкарно, бо мали зв'язки у правоохоронних органах, соціальних службах і нотаріальних конторах.
Міліціянти, турботливі соцпрацівники й просто хороші люди. Такими приходили шахраї до одиноких пенсіонерів і безробітних любителів оковитої. Кому довічний догляд і допомогу обіцяли, кому - переоформити квартири на малолітніх дітей. Всіх потенційних жертв обирали безпомилково.
Ігор Корнєєв, заступник керівника УБОЗ у Черкаській області:
- Они, по материалам наших проверок, выходили на коммунальные службы, на службы, которые имеют отношение на социальные службы, и через них находили будущих потерпевших, и уже благодаря этому совершали свои преступления, отчуждая у них квартиры.
Зі списків мешканців викреслена - на дев'ятому поверсі вже новий власник. У свої 35 Надія лишилася на вулиці з двома дітьми. Її квартиру продали. Коли підписувала папери, була впевнена, що помешкання власним дітям дарує. Безкоштовне оформлення так доречно запропонував чемний незнайомець.
Надія, постраждала:
- Ну, у меня есть такой грех - люблю выпить. И вот меня просто подпаивали. Ну, а потом били, а в этом процессе не помнишь. Меня подымают с утра, ну, спросонок, ну как, тут не разобраться никак, я встаю. "Подписывай". Я говорю: "Так мне нужно почитать". - "Потом почитаешь".
Дітей по родичах відправила, сама в місті лишилася. На вулиці одразу познайомилася з товаришем за нещастям. Його оселю так само забрали. Але байки вже не розповідали: одразу два варіанти на вибір дали.
Микола, постраждалий:
- Закопают в посадке или в карьер выкинут, или квартира - одно из двух. Все.
- Вы отдали квартиру?
- Я согласился, а куда я должен был деваться?
Когось переконували красивими перспективами, когось - стусанами, а декого - перспективами довічного рабства. Своєї мети зловмисники досягали завжди.
Анатолій Воєвода, керівник відділу УБОЗ у Черкаській області:
- Ну, бізнес дуже вигідний. Ми вивчали весь їхній бізнес. Коли документували, то ці особи, фактично, у місті Черкасах - сама убога квартира менше 20-30 тисяч доларів не коштує. У них розходи на одну квартиру виходили десь до однієї тисячі доларів, можна посчитати, які кошти люди мали.
Як на хитрощі люди ловилися - правоохоронці і не дивуються. Свої ораторські здібності затримані демонструють навіть міліціянтам.
Анатолій Воєвода, керівник відділу УБОЗ у Черкаській області:
- Коли з ними, обвинуваченими, спілкувався, вони себе називають як "санітари суспільства". Кажуть, ми суспільству допомагаємо. Наоборот, нам люди повинні бути вдячні за те, що ми їх позбавляємо людей, які зловживають спиртними напоями. Вони, коли з ними розмовляєш, то вони так убедітельно все розказують, що хочется вибачитися і сказати: "Вибачте, ви помилково до нас попали".
На помилковості арешту наполягають усі затримані. Жодних тортур і хитрості. Запевняють, оборудки оформлювали чесно.
Затриманий:
- Я брав у людей доручення, за згодою особистою, без фізичного чи морального впливу, і я оформлював документи.
Та безневинність затриманих спростовують факти. На руках у міліціянтів докази вже за п'ятьма незаконними продажами квартир. За словами правоохоронців, це тільки верхівка айсбергу.
Ігор Корнєєв, заступник керівника УБОЗ у Черкаській області:
- Вообще, по информации, около 30 эпизодов за этой группой. Уже есть дополнительно еще около 5,6 эпизодов. Мы просто работаем в усиленном режиме, и в самые кротчайшие сроки эта группа будет вся задержана, и будет высветлена вся зона их деятельности. Это очень огромный пласт не только в отношении этих преступников, которые арестованы, которые незаконно завладели, а еще пласт людей, которые помогали им.
Правоохоронці запевняють: урешті перед законом відповідатимуть усі спільники. Нині головне - знайти всіх постраждалих. Тож закликають усіх, хто став жертвою цих злочинців, звертатися до міліції.
Інна Дудченко, Черкаська область, НТН.