На Волині віщий сон допоміг попередити контрбанду ікони
На Волині провидіння не дозволило контрабандисту вивезти за межі країни культурно-історичну цінність - ікону Христа. А все через віщий сон інспекторки митниці та її недремне око. Захований на споді валізи образ жінка виявила продовж кількох хвилин стоянки потяга "Київ-Берлін".
Виходити на зміну без краватки - не про Людмилу Борисюк. Чи не кожен потяг, що курсує через Ягодин на Польщу, вона зустрічає з усмішкою, але прискіпливого погляду не ховає. Так було й того разу. Визначивши із сотні туристів одного розгубленого, жінка почала ретельно досліджувати вміст його багажу.
Людмила Борисюк, інспектор Ягодинської митниці:
- Я його запитала: "Що там?" Він каже: "Це не моє, я не знаю, що це". Але енергетика його була вже стурбована, все тіло просто нервувалося. А потім сказав: "Так, це мені подарували".
Обгорнутим у папір та тканину "подарунком" виявився образ Спасителя. Мальований ще на початку 19 століття, він непогано зберігся. Фахівці стверджують, іконографічний тип вказує на одну з областей Подніпров’я. А написи на звороті свідчать, що ікона побувала в руках, принаймні, трьох колекціонерів. Яким чином дісталася німцеві - з'ясовує слідство.
Сергій Кінджибало, керівник сектору Ягодинської митниці:
- Було виявлено, що дана ікона становить як історичну, так і культурну цінність. Є предметом старовини. По даному факту буде порушено протокол про порушення митних правил. пасажира з Німеччини будемо добиватися, щоби його направили до нас для детального опитування.
А поки цього не сталося, історія, на якій погорів німець, нині в Ягодині - за першу байку. Виявляється, напередодні інспекторка бачила віщий сон.
Людмила Борисюк, інспектор Ягодинської митниці:
- Сниться мені ікона в образі Богородиці. Вона просить, щоби випустили її з чемодана, з кімнати, оскільки вона вже досить довго тут знаходиться - протягом півроку. І просить, благає: випустіть мене звідси. І, вийшовши на роботу, я знаходжу ікону в сумці, далеко в пакеті, на самому дні, де не могла подумати, що вона там знаходиться.
Вартість раритету визначають. Невідомо також, звідки його везли: чи це був котрийсь з українських храмів, чи колекційний запасник. З'ясувати усе фахівці обіцяють за місяць, а поки образ отримав тимчасову прописку на митниці. Там його вже полюбили і вряди-годи дістають помолитися.