У Києві в райвідділі міліції повісився 25-річний хлопець
У Святошинському райвідділку повісився двадцятип'ятирічний парубок. Міліція вмиває руки: має твердий аргумент - записи камер спостереження. Щоправда, родичам загиблого ці записи не показують. Що насправді сталося?
Київська міліція знову в центрі уваги. Із Святошинського райвідділка людину вивезли вперед ногами. Цього разу молодика, затриманого за зберігання наркотиків.
Володимир Поліщук, керівник відділу РУ міліції м. Києва:
- Дістав із шкарпеток мотузок, прив’язав до решітки - і таким чином покінчив життя самогубством.
Міліціянти переконані: про вбивство годі й говорити, адже у навчених гіркою практикою правоохоронців є незаперечні докази: парубок вкоротив собі віку.
Володимир Поліщук, керівник відділу РУ міліції м. Києва:
- Це все зафіксувала камера відео спостереження, матеріали перевірки а також відеозапис - у прокуратурі. Вона проводить свої розслідування, але начальник київської міліції вже відсторонив від обов’язків чергового служби, а також звільнив інспектора, який недогледів цей шнурок, а також конвоїра, який в моніторі, який під час конвоювання не попередив спробу суїциду.
Однак брат загиблого стверджує: від наркозалежності загиблий вилікувався давно. Юрій впевнений: йдеться про вбивство.
Юрій, брат загиблого:
- Я уверен, что моего брата убили. Очень много оснований, которые придают мне уверенности.
І наводить приклади: перед тим, як відвести у камери, в райвідділках знімають усе, чим можна вкоротити віку. Звідки ж загиблий узяв шнурок?
Відео з камер спостереження родичам ніхто не показував. І хто знає, чи є воно дійсно, і чи воно оригінальне?
Тіло загиблого родичам оглянути не дають. Юрій переконує - це тому, що брата били.
Юрій, брат загиблого:
- Выбивали подпись о том, что он причастен к уголовному делу, которое сейчас тлеет уже больше года в разных инстанциях.
Покарати винних, а ще довести усім, що брат - не самогубця, - мета Юрія.
Юрій, брат загиблого:
- У меня нету чувства мести, я хочу, чтобы был признан факт, что мой брат - не самоубийца. Я человек православный, для меня важно. Вы же знаете, как к самоубийцам относятся православная религия.
Правозахисники Юрія вислуховують й обіцяють провести власне розслідування.
Едуард Багіров, правозахисник:
- Очень часто, к сожалению, в таких казенных местах - СИЗО, госпиталь, тюрьма, люди принимают такие фатальные решения и совершают суицид. Это не новость, это не новшество. В любом случае, проверка будет проведена, мы получим результат.
Самогубство можливе, переконують психологи. Людина, яка пройшла курс лікування від наркотиків, психологічно зламана. Трохи натиснути на неї у райвідділку - і маєш суїцид.
Юрій Ірхін, психолог:
- Чувство страха, напуганности, тревоги - оно вызывает суицидальные мысли. То есть, человек решает: жить в такой обстановке либо не жить. Когда человек загоняется в угол, когда человек не имеет выхода из этого угла - приходит единственная мысль: легче не жить, чем жить.
Ретельне внутрішнє розслідування міліціянти вже провели. Висновок незмінний: парубок наклав на себе руки.