Нагадати пароль | Реєстрація
Субота, 23 листопада 2024
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

На Буковині у водному полоні опинилися 28 населених пунктів

1 липня 2010, 14:47
Дата ефіру/події: Четвер, 1 липня 14:47

Чверть мільйону людей опинилися в зоні стихійного лиха на Буковині. Нині у водному полоні перебувають 28 населених пунктів. Одна людина загинула і троє зникли. МНС-івці врятували понад тисячу душ. В регіоні працює дві тисячі рятувальників. Людям підвозять їжу, одяг і чисту воду. Всім постраждалим уряд виділив по тисячі гривень компенсації. Рух на українсько-румунському кордоні обмежено - є загроза руйнування мосту через річку Сірет. Уряд обіцяє вже незабаром відновити міжнародне залізничне сполучення, автомобільний рух і постачання газу та електрики. Фахівці заспокоюють: ситуація під контролем і вода незабаром відійде.

П'ятиденні дощі не минули безслідно для Прикарпаття. Люди розгублені: скаржаться на відсутність допомоги з боку влади, підраховують збитки, рятують уціліле майно. Залишаються підтопленими три десятки будинків, тисячі підвалів, сільгоспугіддя. Вода відходить, проте, в регіоні знову прогнозують потужні дощі.

Село Підпечари Тисменицького району затоплює щороку. Проте цього разу наслідки негоди б'ють усі рекорди. Тільки за місяць місцина йшла під воду чотири рази. Після повені 2008-го вжили заходів. Збудували дамбу, та стало ще гірше. Селяни кажуть, їх не питали і греблю насипали не за правилами. Тож вода суне прямо на них.

Дмитро, мешканець с. Підпечари Тисменицького району:

- Ми знаємо, що така ситуація, відколи дамба, тут річка виходить, все частіше і частіше, вода обходить довкола, і ми не маємо куди вийти з цього кінця.

Люди залишаються ізольованими по кілька діб. Води й хліба не вистачає. Криниці забруднені. Харчі розвозять на човнах рятувальники МНС. Люди запасаються дощовою водою.

Наталя, мешканка с. Підпечар Тисменицького району:

- Ось бочка, збираємо воду для себе.

Пані Руслані соромно, що хтось її побачить у такому становищі. Ще від минулої стихії не оговталася, а тут нове лихо. 2008-го її родина отримала компенсацію 30 тисяч гривень. Коштів вистачило лишень на підлогу. На зиму не буде ні запасів з городу, ні теплого будинку.

Люди кажуть, що й досі не бачили нікого з влади. Їхня біда нікого не турбує. Розраховують тільки на себе. Якщо минулого разу постраждалим компенсацію бодай обіцяли і згодом виплатили, то нині мови про знищене майно та городи навіть не виникає. Збитки підраховувати ніхто не збирається, хіба що самі люди. У сільраді застати нікого не вдалося. Повідомили: голова на лікарняному. Тим часом, МНС знову оголосило штормове попередження.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.