У Києві затримали шахрая-мільйонера, який продавав високі посади
Шахрая-мільйонера затримали в Києві. Чоловік заробляв на життя, продаючи посади в державних установах. Своїм жертвам називався людиною з широкими зв'язками й можливостями. Плату за послуги правив відповідну. Та свої обіцянки не виконував.
Мільйон триста тисяч доларів капіталу вдалося збити шахраю у Києві. За певну суму чоловік обіцяв людям посади в державних структурах. Найбільша його оборудка - півмільйона доларів. За таку винагороду дурисвіт обіцяв одній жінці крісло заступника голови "Нафтогазу". Наївна віддала гроші. І лишилася ні з чим. В міліції вже виявили одинадцять жертв махляра.
Володимир Поліщук, керівник відділу ГУ міліції м. Києва:
- Загальна сума збитків, які він наніс, - один мільйон 300 тисяч доларів. Різні послуги він обіцяв надати. Виділити землю, дати в приватну власність цокольне приміщення. Влаштувати на роботу до адміністрації президента.
Ошукуючи людей, спритник видавав себе за високопосадовця. Роль свою грав майстерно.
Володимир Поліщук, керівник відділу ГУ міліції м. Києва:
- Пояснюють, що він дуже гарно виглядав, мав гарну мову українську. Казав, що працює в одному з департаментів адміністрації, їздив на гарній автівці, мав гарний будинок, запрошував туди цих гостей.
Психологи ж запевняють: дурити людей просто. Тим паче, що професійні крутії зазвичай використовують психологічні технології. І гарний вигляд, дорога машина та люб'язність - їхні складові.
Юрій Ірхін, психолог:
- Внушению практически невозможно противостоять, если вы не знаете, что это технология. От технологии защитится практически невозможно. Если они применяются, то они свой эффект будут иметь обязательно.
І таких пройдисвітів в країні вистачає. Так торік міліціянти затримали Олександра Калашникова, який за гроші пропонував розв'язання будь-яких проблем. Жертв добирав сам. Поважний на вигляд чоловік знайомився з майбутніми клієнтами на різноманітних вечірках. Охоче рекламував свої можливості. Здебільшого брався допомогти отримати земельну ділянку чи квартиру.
Оперуповноважений Печерського РУ міліції м. Києва:
- Люди на это велись, набивалось до 10 человек в группе, с которых он брал деньги. Когда уже чувствовал, что человек начинает спрашивать с него о том, как идет работа, он просто менял телефон.
Люди самі охоче віддають гроші. Адже звикли розв'язувати проблеми через хабарі. І продаж посад - вітчизняні реалії.
Вадим Махницький, комітет боротьби з корупцією ВР:
- Сейчас уже неприлично становиться каким-то чиновником, не заплатив за это ни копейки. Это метастазы, которые пронизывают все ветви власти. Бороться с этим невозможно, потому что человек платит за то, что его назначают на довольно таки высокую должность. Ему необходимо как-то эти деньги отбить. Естественно, он по нисходящей начинает продавать те должности, которые находятся у него в подчинении.
Яскравий приклад - скандал з заступником міністра екології. Посадовця спіймали на хабарі - продавав крісло в міністерстві за двісті тисяч доларів. Корупціонера затримали. Міністра сьогодні звільнили.