За допомогою службових собак розкривають третину всіх злочинів
За статистикою, 30 відсотків злочинів розкривають за допомоги собак. Ми завершуємо цикл сюжетів про незвичні міліційні підрозділи, й сьогодні черга кінологічної служби.
Борис Сачалко, кореспондент:
- Розігнати футбольний безлад або масові заворушення не складно: міліційні собаки не злякаються навіть найагресивіншого натовпу.
Щоправда, такими жорсткими діями гамують найагресивніших. А отак ловлять злочинця. Втекти - жодних шансів.
У таких випадках псів використовують, здебільшого, для залякування. Коли зловмисники бачать отакий "зубатий" аргумент - одразу зупиняються. Оце - справжня машина для затримання. У вівчарки Некста прадіди були вовками.
Андрій Шуляк, керівник кінологічного центру:
- Ну, він вже мене знає, тому не реагує. Він дивиться, чи на вас гавкати. А в нього більше агресивності, ну, і ви зрозумійте: у вовків навіть більш розвинутий нюх, ніж у вівчарок.
У кожного пса свій характер. Затримують злочинця агресивні холерики, а м'які й поступливі сангвініки шукають вибухівку.
Андрій Шуляк, керівник кінологічного центру:
- Перед тим, як перші особи держави приїжджають, ми обов’язково маємо пройти службовими собаками і обійти прошукати, чи не заложили якусь взривну міну.
А в оцього лабрадора нюх у сотню разів ліпший, ніж у людини. Перед тим, як вийти на перше завдання, собаку тренується кілька років.
Андрій Шуляк, керівник кінологічного центру:
- На кадрі - собака знайшла ящик і сіла біля нього. Ну, це як пилосос. Ви ж бачите, вона працює вже два з половиною роки, і в неї вже до автоматизму реакція напрацьована.
Скажи мені, хто твій пес, і я скажу, хто ти - жартують кінологи. Чотирилапих міліціянтам дають ще цуценятами, а тому характер і звички тварини виховує сам кінолог.
Радіон Рисаєв, інспектор-кінолог:
- Якщо человек сангвінік, то і собака сангвінік має бути, то ість, холєрік, флєгматік не підходить.
- А у вас яка собака?
- Холєрік з сангвінічним уклоном.
- Як і ви?
- Да.
Купувати вже навчених міліційних собак дорого. Значно дешевше виховати їх самому. Оцьому цуценяті тиждень, а воно навіть імені не має. Проте, кінологи переконані: в майбутньому це буде вправний пес.
Радіон Рисаєв, інспектор-кінолог:
- Ми вже його відібрали, ми вже пробували на хлопки, чи не боїться.
- Не боїться?
- Ні. А потім ми вже будемо петардами його випробовувати, потім вистрілами. Дивіться, як він заінтересовано дивіться. Воно наоборот інтересується, а коли інтересується, то вже видно робочі якості.
Доглядати за собаками не просто. Щодня - нагодуй, прибери у вольєрі й потренуй. Та справа варта заходу, кажуть кінологи. Тридцять відсотків злочинів розкривають саме за допомоги псів.