Нагадати пароль | Реєстрація
П’ятниця, 29 листопада 2024
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Реформа судової системи в Україні - одна з найбільш очікуваних

20 липня 2010, 14:11
Дата ефіру/події: Вівторок, 20 липня 14:11

Едуард Багіров, правозахисник:

- В средние века была традиция: когда назначали судью, показывали ему кресло - кожаное. И перед тем, как на него сесть, он понимал, что это не просто кресло, это кожа с предыдущих судей, которые взяли взятку.

Нині ж 21 сторіччя, і шкіру ні з кого не здирають. Судді стали недоторканими, і карають їх дуже рідко. Відтак люди все менше довіряють українській Феміді.

Наталя, мешканка м. Києва:

- Наші суди дуже заангажовані. Наші суди практично не виносять виправдальних вироків, тому що суди дуже продаються.

Микита, підприємець:

- 50 на 50. На предмет того, что суды, которым можно доверять, и тем, которым нельзя доверять.

Олеся, студентка:

- По опытам знакомых, в принципе, не совсем честные суды.

Вітчизняним судам вистачає й негативної самореклами. Один із останніх найгучніших прикладів - голова львівського апеляційного суду Ігор Зварич. У нього в кабінеті виявили чимало грошей. Той усе пояснив - так і виникла історія про найбагатшого колядника України.

Ігор Зварич, екс-голова Львівського апеляційного адміністративного суду:

- Я позичив 1 900 000 доларів США у колеги. Позикою, договором. Є в Українців звичка засівати кабінет, коли приходять. Хто копійками, хто гривнею, хто доларом.

Бути чесним дуже важко, ділиться екс-суддя Степан Семкович. Свого часу сам постраждав за правду. Пішов проти волі голови суду, в якому працював. Сам відмовився виносити незаконні рішення, тож керівниця вижила його з роботи.

Степан Семкович, колишній суддя:

- Приймала справу від прокуратури, МВС. Отримувала, викликала клієнтів. Коли "дозрівав" клієнт, заносилися гроші. Тоді вона розписувала справи заднім числом і тиснула на суддів. Це було неоднократно зі мною.

На думку фахівців, проблеми у вітчизняних судах пов'язані з їхньою заполітизованістю. Українська Феміда потребує неабиякої терапії і єдиний вихід - реформувати судову систему.

Олександра Павленко, правовий радник:

- Коли це буде самостійне призначення в межах самої судової влади, коли до неї не втручатиметься президент з приводу погодження, пролонгації повноважень. Можна говорити про відносну незалежність. Перше - це реформування самої системи суддів. Друге - це питання корумпованості, і третє - специфічне. Воно більше для юристів. Але це реформування самого процесу здійснення трохи простішим для народу.

Працювати українським суддям заважають не тільки політики, а й гроші. Відтак дуже важливим аспектом реформування є боротьба з корупцією.

Олександра Павленко, правовий радник:

- В законодавстві потрібно встановити реальну відповідальність. Коли ми кажемо про те, що суддів не приводять до відповідальності, проблема у тому, що немає санкції, норм, в яких говориться, що за конкретні дії суддя може піддатися конкретній відповідальності.

Реформа судової системи - одна з найочікуваніших в Україні. Люди сподіваються, що суди, нарешті, стануть тією інстанцією, де правда на першому місці.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.