Нагадати пароль | Реєстрація
П’ятниця, 16 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Крюківська виправна колонія забезпечує продуктами звичайних громадян

22 липня 2010, 14:43
Дата ефіру/події: Четвер, 22 липня 14:43

Тисячі засуджених виходять з в'язниць. На поля. Йдеться не про амністію, а про свого роду працетерапію. Та й державі - допомога. В Україні існує 11-ть виправних колоній, в'язні яких обробляють більше 40 тисяч гектарів землі. На приватних фермерських та державних полях засуджені обмолочують пшеницю, чавлять олію і вирощують велику рогату худобу.

На полі пшениці немає огорожі, та й охоронців з собаками не видно. Про те, що кермує комбайном засуджений, і не здогадаєшся. Та на совісті комбайнера Олександра людське життя. І засудили його не на один рік. Тепер він щодня працює на полі. Каже, до такої роботи не звикати.

Олександр, засуджений:

- Крім комбайну - ні. Ну до посева на тракторі робив.

- Досвід до цього мали, чи тут навчили?

- Я на свободі на комбайні робив.

- А за що сюди потрапили?

- За ДТП.

У Крюківській виправній колонії відбувають покарання винуватці аварій, в яких загинули люди. Адміністрація наголошує, у них немає рецидивістів чи особливо небезпечних злочинців. Тому й жорсткої охорони у них немає. Хоча час від часу відчайдухи з колонії тікають.

Сергій Довженко, керівник Крюківської виправної колонії:

- Були у нас такі випадки. Раніше. Були повернуті назад. Але вони знають, що залишення меж колонії поселення прирівнюється до втечі, і возбуждається нова стаття. І получає новий срок.

В колонії більше трьохсот засуджених, і кожен працює. Роботи вистачає всім. За установою закріплено більше двох тисяч гектарів ріллі. Вирощують пшеницю, соняшник, крупи. Працювати доводиться з ранку до вечора.

Сергій Мартинець, співробітник Крюківської колонії:

- О шостій ранку у нас підйом. До 6:15 ранкова зарядка, після чого заправка ліжок, наведення санітарних умов. І в 7:00 на роботу.

Та засуджені не скаржаться: все як на волі. Хіба що ночувати доводиться не вдома. А так мають і два законні вихідні, і гроші за працю їм платять. І роботу обирають, кому яка до вподоби.

Максим, засуджений:

- Скажу что, на СИЗО было тяжелее. Сюда приехал, то здесь намного легче. Свежий воздух, питание совсем другое. Робота здесь определенная. После определения, карантина определяют на работу. Я работал просто на хлебзаводе. С хлебом связан. А дома сам этим занимался. Нравилось мне это. Дома булочки выпекал, торты. Зарабатываю, в общем, 920 гривен. Но вычисляют за коммунальные услуги, за питание. Так 150-200 я получаю на руки. Меня устраивает то, что я получаю здесь.

Та за сумлінну працю можна заробити й більше.

Микола Ісаєв, керівник управління з питань виконання покарань в Полтавської області:

- Якщо людина стоїть на ставці, то це мінімальна заробітна плата. 880 гривень, по пам'яті. А якщо на виробництві, то від виробленої продукції. Розцінки ті самі, що і в державі. Якщо перевиконує, то отримує до тисячі гривень. Якщо на збиранні врожаю 300 відсотків робить, то і 2 тисячі гривень.

Врожаю вистачає не лише себе прогодувати, а й сусідам допомогти. Крюківське зерно та олію їдять у тюрмах Полтавщини та інших областей.

Микола Ісаєв, керівник управління з питань виконання покарань в Полтавської області:

- Ми можемо себе забезпечити борошном, а якщо брати прошлий рік, то забезпечили Сумську область і Луганську. Те ж саме і олію, можем забезпечити.

А молоко корів з неволі потрапляє і на стіл до простих громадян. Молокозаводи охоче торгують з колонією. Тож якщо сільське господарство й надалі занепадатиме, зібраний засудженими хліб на столах українців може стати звичною справою.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.