Мешканка Луганська стала жертвою поштового шахрайства
Вам безмежно поталанило, ви володар, призер, переможець, одне слово - щасливчик! Купіть дрібничку - і заберіть свою купу грошей! Та якби все було так просто. Мешканка Луганська, приміром, виграла 80 тисяч гривень, а отримати не змогла. Про те, що її розвели у черговому "лохотроні", дізналася від журналістів.
Людмила Никандрівна, мешканка м. Луганська:
- Я заказала суперкомплект кухонный. Были в рекламке приличные полотенца. Вот полотенца - перекошенные куски материи, фартушек, рукавички. Всё это - 228 грн.
Ось такі замовлення пані Людмила робила останні півтора року. Двічі на місяць. Чи то сервіз, чи то білизна. А все тому, що за умовами акції найактивніший клієнт поштового магазину отримував вісімдесят тисяч гривень.
Людмила Никандрівна, мешканка м. Луганська:
- 1 января 2009 года по последний месяц я тратила 400 - 300 гривен, 250 гривен последний, 4 месяца не было средств - делала на 100-200 грн. Я старалась очень щепетильно, иногда два раза в месяц присылала, брала в помощники знакомых. Говорю, закажи что-нибудь у меня, денежек нет, не хватает - и они участвовали.
Старання пенсіонерки ніби справдилися. Почали надходити листи із спокусливим текстом: ви виграли, ви призерка, ви єдина власниця грошей. Чекати на чек жінка не схотіла, і приїхала у Київ. Зафіксувати цю подію щасливиця запросила журналістів "Свідка". Ми намагалися втлумачити, що це "лохотрон", але вона не вірила. Довести це вирішили на місці.
Олександр Дем’янчук, кореспондент:
- Мене звати Олександр Дем'янчук, телеканал НТН. Ми зараз під вашим офісом, і з нами ваш призер на 80 тисяч. Яким чином можна так зробити, щоби жіночка гроші отримала? Можна це зафіксувати?
- Прийдіть до охоронця, офіс 306.
Зрозуміло, до офісу знімальну групу не пустили. Телефоном порадили надіслати офіційний запит на гендиректора. За очікуваним призом Людмила Никандрівна пішла сама. За годину повернулася у відчаї.
Людмила Никандрівна, мешканка м. Луганська:
- Мне говорят, 30-го была комиссия, и вы не в призёрах. То есть, вы не выиграли ничего. Более часа была там я, просила встречи с директором, с главбухом. Они говорили, что их нет, кто-то уехал в отпуск. В общем, я ещё стояла в коридоре.
Такий собі поштовий "лохотрон" - спільна робота юристів та психологів, кажуть у міліції. Знайти правди дуже важко. Тому радять людям уважно читати умови акції. А ще краще - залучити знайомих правників.
Володимир Поліщук, керівник відділу ГУ міліції м. Києва:
- Все прописано. Ви переплатили 250 грн., ви отримали годинник або ще щось - тобто, людина отримала певні матеріальні цінності, тобто, цивільно-правові стосунки відбулися. Тому працівники міліції вивчають, але в більшості випадків відмовляють у кримінальній справі і направляють людей до суду.
Та, як свідчить практика, і суд - не вихід. Дурисвіти мають толкових юристів, котрі не дозволять своїм годувальникам програти справу. Єдина порада - не спокушатись на подібні акції. Якщо ж ви отримали такого папірця з чималим виграшем, просто викиньте його на смітник.