Нагадати пароль | Реєстрація
Четвер, 15 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Україна стала новим центром репродуктивного туризму

19 серпня 2010, 13:47
Дата ефіру/події: Четвер, 19 серпня 13:47

В Україні більшає безпліддя. Проте розвиваються допоміжні репродуктивні технології. Ось тільки користуються з них, здебільшого, чужоземці. Бо те, що у світі коштує десятки тисяч доларів, тут - у рази дешевше.

Олена Ткаченко, кореспондентка:

- Нинішній ринок нерідко дивує пропонуванням. Купити-продати можна будь-що. Та цього товару на базарі не знайти. Він потребує конфіденційності та стерильних умов. В ятках біоматеріалу не зберегти.

Безпліддя косить український народ.

Ірина Чибісова, головний спеціаліст відділу акушерсько-гінекологічної допомоги Департаменту материнства, дитинства та санаторного забезпечення Міністерства охорони здоров'я України:

- Майже кожна п’ята пара в Україні безплідна.

Вагітності ж це не завада. Дедалі популярнішими стають допоміжні репродуктивні технології. Подружжю пропонують екстракорпоральне запліднення власним біоматеріалом. Якщо це не діє, звертаються до донорів.

Алла Корнацька, завідувачка відділу Інституту педіатрії, акушерства та гінекології:

- Я думаю, що це питання ніколи не стояло. Якщо потрібна донорська яйцеклітина, завжди в лабораторіях має цей банк донорських клітин.

І охочих поділитися ооцитами чимало. Ось тільки підходять не всі.

Людмила Смагина, директорка агенції з супроводу допоміжних репродуктивних технологій:

- Чтобы в роду не было генетических заболеваний, вплоть до троюродной бабушки, как говориться, соматическое здоровье, психическое, справка, что ни на каком учете мы не стоим, также они проходят беседу с психологом.

А ще - щоб молода була й мамою. Жінки масово в донорки записуються. На ризики не зважають. Найбільший з них - пошкодження яєчника.

Оксана Українець, лікар-гінеколог:

- Через переднюю брюшную стенку специальным аппаратом делается прокол, через этот прокол забирается яйцеклетка.

Щоб узяти якнайбільше цього матеріалу, жінку ще й гормонами напихають. Від того - також небезпека.

Оксана Українець, лікар-гінеколог:

- Синдром гиперстимуляции яичников, он бывает в разной степени, и если это тяжелая степень, то это может угрожать жизни женщины, очень часто бывают кровотечения.

Донори не лякаються, бо прагнуть грошей. За порцію яйцеклітин платять від трьох з половиною тисяч гривень. І роблять це тільки приватні клініки.

Алла Корнацька, завідувачка відділу Інституту педіатрії, акушерства та гінекології:

- Державної структури по ектракорпоральному в Україні немає.

Клієнтів аж надто. Україну вже називають новим центром репродуктивного туризму. Головно через лояльне законодавство.

Едуард Багіров, правозахисник:

- Каких-либо запретов на заключение договора между субъектом, мужчиной и женщиной, женщиной-женщиной об отборе этой яйцеклетки, транспортировке в любою точку планеты земля - нет.

У більшості західних країн донорство або заборонене, або непопулярне. Бо, батьки потім зобов'язані повнолітній дитині розповісти все про біологічну матусю. В Україні ж це конфіденційно. І недорого.

Віктор Зінченко, завідувач відділу приватної клініки:

- Оплодотворения в пробирке, ин витро - это стоит 26 тысяч 100 гривен на сегодняшний день, включая медикаменты.

Людмила Смагина, директорка агенції з супроводу допоміжних репродуктивних технологій:

- Ну, вот представьте, ЕКО в США - 50 тысяч долларов.

В агенції з супроводу репродуктивних технологій стверджують: популярними стають й українські сурогатні мами. З 2004-го їхніх послуг закони не обмежують. Чужоземці від того тільки в захваті. Співвітчизники ж ще не готові.

Людмила Смагина, директорка агенції з супроводу допоміжних репродуктивних технологій:

- Что касается иностранных граждан - спрос очень повышен. Среди украинских граждан пока являются, я бы не назвала их достаточно популярными, это занимает где-то 1% от всех остальных репродуктивных программ. Менталитет, да.

Українки ж не проти заробити тисяч п'ятнадцять доларів. Тож оголошень від охочих надати свої черева в Інтернеті купа. Та й тут - суворий фейсконтроль: до тридцяти чотирьох років, зі своїми дітьми, без шкідливих звичок, фізично й морально здорова. На період вагітності сурмама живе за договором.

Едуард Багіров, правозахисник:

- Где мама должна обслуживаться, какие должны быть компенсации за ее не полученную ЗП, что она должна выполнять требования врачей и ряд других вещей, в том числе, отказ от ребенка.

Цей ризик наче незначний. Сурогатній мамі то невигідно. Бо й дитина біологічно не її:

Оксана Українець, лікар-гінеколог:

- Муж и жена, у которых берутся половые клетки, оплодотворяются в пробирке и подсаживаются суррогатной матери.

Та й усі гроші повернути треба буде. Фахівці кажуть: в Україні неньки на замовлення завжди дітей віддавали. Не вдасться й купити малюка як сурогатного.

Людмила Смагина, директорка агенції з супроводу допоміжних репродуктивних технологій:

- Обязательным тестом является тест на генетическое родство. Кроме того, у нас есть справки о ЕКО, о том, что такого-то числа клетки такой-то пары были имплантированы в организм такой-то женщины.

Реєструють таку дитину, як і всіх, у РАГСі. Тільки записують у книзі і біологічних батьків, і носійку-матусю. На тому її послуги закінчуються. Вона може шукати інших клієнтів.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.