Нагадати пароль | Реєстрація
Середа, 27 листопада 2024
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Виданий закон, який буде контролювати купівлю-продаж нерухомості

27 серпня 2010, 14:06
Дата ефіру/події: П’ятниця, 27 серпня 14:06

Операції з нерухомістю стануть чесними. Вирішили чиновники й видали закон, що контролюватиме майже все під час купівлі такого майна. Як законно продавати й купувати оселю?

Новий закон перекриє повітря спекулянтам, що ухиляються від сплати податків.

Влада Карикова, керівник агенції нерухомості:

- Если квартира стоит на продажу за определенную цену, там, допустим, миллион гривен - а в момент продажи ее записали как сто двадцать гривен, - то однозначно подпадает. Опять-таки, оценочная стоимость, она колеблется, но она не может столь отличаться.

А ще перевірятимуть клієнтів, готових купити нерухомість вартістю понад 400 тисяч гривень, походження яких невідоме.

Олексій Фещенко? заступник голови Держкомітету фінансового моніторингу України:

- Його основне завдання - це боротьба з відмиванням коштів з так званими предикатними злочинами, тобто, торгівлею наркотиками, замовні вбивства, і він спрямований на те, щоб доходи не потрапляли до легального обороту, і навпаки.

Окрім того, існує всеєвропейський "чорний список" країн - Україна в ньому. Тож якщо її громадянин купить щось на заході, його одразу перевірять.

Анатолій Топал, віце-президент спілки фахівців з нерухомого майна:

- Нажаль, якщо брати згідно букви закону, то в нас всі угли можна вважати підозрілими. Що таке 400 тис грн.? На сьогоднішній день - це готелька. Україна є в чорному списку. Тобто, всі українці підпадають.

Є й інші критерії перевірки. Вже восени брокерів і ріелторів навчать, як відрізняти чисті купівлі від оборудок.

Олексій Фещенко, заступник голови Держкомітету фінансового моніторингу України:

- Є схеми відмивання грошей, які були вивчені міжнародними організаціями. Ці схеми дають можливість посереднику, якщо він побачить ці ознаки, будь ласка, зверніть на неї увагу.

Контролює підозрілих клієнтів держкомітет з фінансового моніторингу. Йому таку інформацію має надсилати саме агентство. Якщо ж на сумнівного покупця не вкажуть, то брокерів вважатимуть співучасниками злочину.

Світлана Бовсуновська, голова комітету Асоціації фахівців законодавства України:

- Это мировое направление по борьбе с легализацией доходов, полученными незаконным путем, и борьбы с терроризмом, поэтому Украина становится одним из участников в этом направлении. И говорить о том - плохо или хорошо - это уже другой вопрос. Это требования мирового сообщества.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.