Працівники ДАІ посилено штрафують пішоходів-порушників
Водіями можуть бути не всі, а через дорогу переходить кожен. Правила дорожнього руху гарантують пішоходові безпеку й перевагу. Ось тільки про нахабство там нічого не сказано.
Олена Ткаченко, кореспондентка:
- "Перехід - то для слабаків, краще ось так навпростець. Дарма, що автівки ганяють. Навіщо ж час втрачати". Результати такого ось логічного ланцюжка часто трагічні.
Ці кадри трагічні, та доводять: інколи пішоходи прямують і через вісім смуг, і на червоне світло. Вочевидь, упевнені в реакції.
Михайло Берлін, президент Асоціації безпеки дорожнього руху:
- Переходят дорогу в неустановленном месте, при чем, делают это невнимательно, иногда не в трезвом состоянии это делают.
Реакції ж водіїв інколи замало. Ось так і для Юрія, кермувальника "Опеля", ходак виявився справжньою несподіванкою.
Юрій, водій:
- Он как с неба появился. Я его в последний момент увидел. Метров за 10, от силы.
Загальмував, проте намарне. П'яний пішохід, якого не помітив у світлі зустрічних фар, перелетів через автівку. Залишився живий, проте дуже травмувався. Іншим таланить менше - через власну необачність щороку на дорогах гинуть тисячі пішоходів. Знімальна група "Свідка" і сама спостерігала за ризикованими ходаками. На трасі біля столичних Берківців дорогу перебігають постійно. Наземним переходом не користуються.
Пішохід:
- Вы знаете, так неудобно бывает - идем с сумками гружеными. Очень страшно, потому что трасса перегружена, очень страшно.
Страшно, та міст пішохідний людям все одно не до вподоби.
Пішохід:
- Потому что им опаснее ходить, чем так, ну посмотрите - он развалится скоро уже.
У Департаменті ДАЇ про таких моторних перехожих знають, і з їхньою зухвалістю борються. Запевняють: щодня запобігають зо двом сотням таких порушень. Особливо нахабних пішоходів штрафують.
Євген Кравець, керівник прес-служби ДАІ МВС України:
- Якщо раніше штраф за перехід вулиці становив від 1,70 і до 8 гривень, то на сьогодні цей штраф коливається від 51 до 85 грн.
Та наголошують: дивитися в обидва мають саме водії. Адже пішоходи на автошляхах у перевазі.
Та іноді буває сумніше. Жінку з дитиною збили простісінько перед очима ДАЇвців.
Проте звинувачувати лише водіїв у такому не варто. В Асоціації безпеки дорожнього руху кажуть: клопіт ще й через автошляхи. В Європі, приміром, їх будують, дбаючи про пішоходів.
Михайло Берлін, президент Асоціації безпеки дорожнього руху:
- Специально зауживают дорогу, чтобы водитель сбрасывал скорость, заставляют водителей ехать медленнее в тех местах, где больше всего пешеходов.
В Україні ж такого немає. До того ж, часто зебра стирається, світлофори не працюють. Захочеш - безпечно дороги не перетнеш.
Фахівці ж звертаються до всіх учасників дорожнього руху: не порушуйте правил і будьте ввічливими. Тоді аварій, трупів і просто скалічених життів поменшає.