Нагадати пароль | Реєстрація
Середа, 27 листопада 2024
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

На Івано-Франківщині люди проти солевидобутку поблизу їхніх будинків

13 вересня 2010, 13:58
Дата ефіру/події: Понеділок, 13 вересня 13:58

Ні - солевидобутку. Люди не хочуть, щоб поблизу їхніх домівок видобували сіль. Йдеться про кілька сіл Рожнятівського району Івано-Фраківщини. Селяни бояться, аби їх не спіткала доля сусіднього Калуша. Інвестори ж запевняють: підстав для побоювань немає. Сіль планують видобувати безпечним способом. Насолять чи не насолять прикарпатським селам.

Сіль у Рожнятівському районі - на рану місцевим мешканцям. Селяни на межі паніки. Люди категорично проти промислу біля їхніх домівок. Бояться, аби їх не спіткала доля сусіднього райцентру. Після видобування калійних солей сталося лихо в Калуському районі: пустоти в землі поглинули кілька гектарів земель і будинки.

Ігор Богаченко, мешканець м. Калуша:

- Ось тут був будинок, чоловік справив новосілля - і рівно через тиждень ось на цьому місці стався обвал шахти.

Періодично ось так ходимо, дивимось, що трапляється, дзвонимо в міські влади повідомляємо. Є страх, звичайно.

Володимир Коцолевський, мешканець м. Калуша:

- Земля дуже осіла, вода в колодцях стала відчутно солена, будинок дає тріщини - тягне в епіцентр.

Жителі Верхнього Струтина такої долі не хочуть. У руках сільських активістів - папки з документами. На паперах - понад вісім сотень підписів. Солевидобування в селі не підтримує майже все доросле населення.

Марія Джугак, мешканка с. Верхнього Струтина:

- Пасовисько пропаде, провалля через 10-20 років тут буде, провалля. Сіль появиться в криницях, там геолог розказував, що в нас нема поверхневих вод, городи пропадуть і людей треба буде виселяти.

Богдан Бачкур, депутат Верхньострутинської сільради:

- Сільська рада категорично проти, бо мешканці не хочуть, щоби в нас утворився другий Калуський варіант. Ми вже маємо досвід інших копалень. Вони тут викачають солі, залишать пустоти, і буде то саме, що в Калуші.

Місцевих заспокоюють підприємці, які планують видобувати сіль у чотирьох селах району. Тутешні запаси - 30 мільйонів тон чистого хлористого натрію. Він необхідний для хімічної промисловості. Безпеку людям гарантують і хіміки, й геологи.

Ярослав Криховецький, провідний спеціаліст Карпатнафтохіму:

- Тут ми не створюємо ніяких пустот, камери залишаються постійно заповненими, виключено можливості провалу, і при нормальній експлуатації ніякої небезпеки немає.

Едуард Кузьменко, доктор геолого-мінералогічних наук:

- Ми маємо мільярди калійної і кам'яної солі в Прикарпатсмькому басейні. Це розвиток виробництва, ці робочі місця і, звичайно, на це треба йти, але зараз на це треба спеціальний дозвіл.

За словами чиновників, побоювання людей завчасні. Щоб отримати дозвіл на експлуатацію родовища, треба пройти не одну екологічну інстанцію.

Микола Філіпович, голова Рожнятівської райдержадміністрації:

- Ще навіть контури конкретні не відведені для даної ділянки. Друге питання - я не знаю, звідки обросло слухами, що туда будуть закачуватися відходи хімічної промисловості. Да, вони будуть заповнюватися - ті пустоти, які будуть утворюватися після вилуговування солі, вони будуть заповнюватися тим же самим розсолом, який буде залишатися після вилуговування, але меншої концентрації, як у Калуші. Так що я не бачу тут ніякої загрози.

Керівництво району обіцяє приймати рішення тільки після ретельного вивчення питання. Проте чиновники не приховують: Рожнятівщині нині гроші не завадять.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.