На Львівщині медики, міліціонери та рятувальники провели спільні навчання
Троє загинуло, ще десятеро травмовано в автокатастрофі під Львовом. Сьогодні вранці на трасі "Київ-Чоп" автобус із чотирма десятками футбольних уболівальників зіткнувся з вантажівкою. Це легенда масштабних навчань, які спільно провели міліцянти, медики й рятувальники. Так у Львові готуються до "ЄВРО 2012".
Це не кадри із фільму страхіть (на відео сидять хлопці в моторошних наклейках на лиці, які імітують рани). Це студенти з майстерно виготовленими наліпками на обличчях. Саме такими, на думку організаторів навчань, були б постраждалі в ДТП. А ось так мала б поводитися людина зі зламаною ногою й у шоці.
Юрій, "постраждалий":
- Ми їхала на футбол взагалі з-за кордону. З Польщі, здається.
Спочатку на місце аварії прибувають даївці. Вони надають першу допомогу й викликають швидку та рятувальників.
Даішник, говорить по телефону:
- Двері заблоковані передні. 40 пасажирів в автомобілі, близько 10 травмованих, двоє загинуло.
Далі - тривалі хвилини очікування на лікарів. Загиблий, за легендою, водій помітно нервується - то не жарт так довго лежати ніби мертвий (на відео водій лежить на кермі і поглядає на дорогу). Перша машина швидкої прибуває через 18 хвилин - це в межах норми. Адже аварія сталася за 20 кілометрів від Львова.
Медик, говорить по рації:
- Двоє червоних, один жовтий в мене.
Так професійною мовою лікарі сортують постраждалих. Червоні у критичному стані. У жовтих - травми середнього ступеня тяжкості. А зелені - це ті, хто відбувся незначними ушкодженнями й переляком. Найбільш травмованих виносять з автобуса, щоб надати допомогу.
Медик:
- Це є закрита черепно-мозкова травма і відкрита травма верхньої щелепи. Накладаємо асептичну пов'язку.
У лікарні вже чекають на травмованих. Проте у реальній катастрофі не все так гладко, зізнаються фахівці. Бо все передбачити неможливо.
Богдан Еляшевський, заступник керівника Львівського обласного Центру Медицини катастроф:
- Основне - щоб не було чергових жертв на трасі під час надання допомоги.
Дмитро Фальшовник, керівник відділу ДАІ у Львівській області:
- В першу чергу, це паніка, яка можлива на місці події, емоційний стан потерпілих. Люди, буває, втрачають розум, кричать, панікують. От важко врахувати такі моменти.